OSTRZEŻENIE – burze z gradem 2/3.

Zmiana godzin pracy pracowników Wydziału Architektury i Środowiska,

Pracownicy Wydziału Architektury i Środowiska, realizujący zadania przypisane organom administracji architektoniczno-budowlanej, określone w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r., poz. 290, z późn. zm.), pracują w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach od 800 do 1400, we wtorki w godzinach od 800 do 1700 i w piątki wydział nieczynny dla interesantów.

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255, z póżn. zm.), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 10 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

W obu punktach nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w poniedziałki i wtorki od godz. 800 do godz.1200 oraz w środy, czwartki i piątki od godz. 1100 do godz.15 00 .

Zgodnie z wieloletnią już tradycją w maju odbył XIV Regionalny Turniej w Kręgle Domów Pomocy Społecznej. Organizatorem Turnieju było Stowarzyszenie „Prząśnik” przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Legnicy oraz PFRON-u. Całe przedsięwzięcie odbyło się także przy współudziale Domu Pomocy Społecznej „Prząśnik” w Brenniku.

Do udziału w turnieju zaprosiliśmy podopiecznych następujących placówek: DOPR „Niebieski Parasol” Chojnów, Dom Opieki Malczyce, DPS Legnica, DPS Jawor,
DPS Głogów, DPS Mierczyce, Dom Opieki „Szarotka” z Lubina, DPS Kowary, Klub Seniora „Alicja”. Dziesiątą drużyną Turnieju byli gospodarze, czyli DPS „Prząśnik”. Każdą placówkę reprezentowały 5-osobowe drużyny. Na Turniej w Kręgle zaproszeni zostali również przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy oraz kierownicy w/w placówek.

Turniej rozpoczął się o godz. 9.30 od przywitania gości przez dyrektor DPS „Prząśnik” Alicję Jaśkiewicz. Jako kolejny głos zabrał Wicestarosta Krzysztof Sowiński, życząc wszystkim uczestnikom wygranej i udanej zabawy oraz pierwszym rzutem kulą oficjalnie rozpoczął Turniej w Kręgle.

W trakcie rozgrywek eliminacyjnych zostali wyłonieni zwycięzcy Turnieju. W klasyfikacji indywidualnej I miejsce zajął Jan Podyma (DPS Głogów), II miejsce Zofia Bukała (DPS Głogów), III miejsce Barbara Kraśnicka (DPS Prząśnik). Drużynowo I miejsce zajął DPS Jawor, II miejsce DPS Głogów, III miejsce DPS „Prząśnik”. W przerwie między grami eliminacyjnymi odbył się również Turniej Dyrektorów, w którym zwyciężyła dyrektor DPS Kowary pani Alicja Trembułowicz, II miejsce zajął Pan Starosta Krzysztof Sowiński, III miejsce pani Alicja Jaśkiewicz – DPS „Prząśnik”. Nowością tego Turnieju były również rozgrywki opiekunów. W tej kategorii I miejsce zajęła Beata Radkowska (DPS Jawor), II miejsce Mariusz Harc (Malczyce), III miejsce wywalczył Mirosław Butkiewicz (Kowary). Tytuł pudlarza Turnieju zdobyła Helena Kijek z Legnicy, natomiast najlepiej kibicującą drużyną okazał się Dom Opieki z Malczyc.