Pracownicy Wydziału Architektury i Środowiska, realizujący zadania przypisane organom administracji architektoniczno-budowlanej, określone w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r., poz. 290, z późn. zm.), pracują w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach od 730 do 1530, we wtorki w godzinach od 730 do 1730  i w piątki wydział nieczynny dla interesantów.

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255, z póżn. zm.), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 10 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

W obu punktach nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w poniedziałki i wtorki od godz. 800 do godz.1200 oraz w środy, czwartki i piątki od godz. 1100 do godz.15 00 .

W ramach współzawodnictwa sportowego Powiatowych Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi, 7 czerwca na boisku ORLIK w Miłkowicach, spotkali się młodzi piłkarze rywalizujący w Turnieju Piłki Nożnej Chłopców do lat 13, „ORLIK 2017” – eliminacje powiatowe.

W turnieju organizowanym przez Powiatowe Zrzeszenie „LZS”, Powiat Legnicki i Szkolno -Gimnazjalny Zespół Szkół w Miłkowicach udział wzięły drużyny z: Szkoły Podstawowej im. Ireny Kosmowskiej w Bieniowicach, Szkoły Podstawowej im. II Armii Wojska Polskiego w Miłkowicach, Szkoły Podstawowej w Legnickim Polu i Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Prochowicach. Turniej młodych piłkarzy otworzył: Kazimierz Burtny Etatowy Członek Zarządu Powiatu Legnickiego. W otwarciu imprezy udział wziął także Jan Krawczyk Członek Zarządu Powiatu Legnickiego,

Pod bacznym okiem sędziów, Adama Szymańskiego i Dariusza Penkały, zawodnicy rywalizowali o uzyskanie prawa gry w turnieju strefowym Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi.

Po zaciętej, sportowej rywalizacji trzy pierwsze miejsca zdobyły:

I Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Prochowicach 9 pkt (7: 0) II Szkoła Podstawowa w Legnickim Polu 6 pkt (2: 4 )

III Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Bieniowicach 3 pkt (1: 2) IV Szkoła Podstawowa im. II Armii Wojska Polskiego w Miłkowicach. 0 pkt (0: 4)

Indywidualnymi statuetkami nagrodzono: Jana Dorożkę - Najlepszego Zawodnika w Turnieju i Huberta Łęckiego - Najlepszego Bramkarza (obaj z Prochowic ). Nagrody wręczali: Kazimierz Burtny Etatowy Członek Zarządu Powiatu Legnickiego, Jan Krawczyk Członek Zarządu Powiatu Legnickiego i Dyrektor Szkolno-Gimnazjalnego Zespołu Szkół w Miłkowicach Dorota Rycombel. Projekt dofinansowano ze środków Powiatu Legnickiego.