ZAMKNIĘCIE DROGI POWIATOWEJ nr 2179D na odcinku Jaśkowice Legnickie – Szczedrzykowice

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255, z póżn. zm.), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 7 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

e-mail: rzecznik@legnica.eu
    tel: 767212138

Szanowni Państwo

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Głogowie prowadzi nabór do do służby przygotowawczej.

Służba ta może być pełniona przez ochotników nie pełniących dotychczas żadnej z form służby wojskowej i posiadających uregulowany stosunek do służby wojskowej (osoby przeniesione do rezerwy bez odbycia służby wojskowej). Służba ta może być pełniona również przez inne osoby niepodlegające obowiązkowi odbycia zasadniczej służby wojskowej lub przeszkolenia wojskowego (np. kobiety).

Żołnierz, który odbył służbę przygotowawczą może ubiegać się o:

• zawarcie kontraktu na pełnienie służby wojskowej w ramach Narodowych Sił Rezerwowych,
  • powołanie do zawodowej służby wojskowej.

Do służby przygotowawczej może być powołana osoba:

• niekarana za przestępstwa umyślne,
  • posiadająca obywatelstwo polskie,
  • posiadająca odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia czynnej służby wojskowej,
  • posiadająca co najmniej 18 lat,
  • posiadająca co najmniej wykształcenie gimnazjalne.

Wniosek o powołanie do służby przygotowawczej składa się osobiście w wojskowej

Komendzie Uzupełnień w Głogowie wraz z dokumentami:

• świadectwo lub dyplom ukończenia ostatniej szkoły,
  • inne dokumenty potwierdzające kwalifikacje zawodowe, uprawnienia, umiejętności, przynależność organizacyjną ( np.: prawo jazdy, zaświadczenia o ukończeniu kursów, legitymacje członkowskie, itp.).

Czas trwania służby przygotowawczej - do czterech miesięcy - dla kandydatów na szeregowych.

Uposażenie przysługujące żołnierzom, kandydatom na szeregowych, pełniącym służbę przygotowawczą wysokości 870 zł brutto.

Żołnierzowi zwolnionemu ze służby przygotowawczej przysługuje odprawa pieniężna w wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę tj. w 2017 r. 2000 zł brutto.

Inne Uprawnienia przysługujące żołnierzom pełniącym służbę przygotowawczą to bezpłatne: zakwaterowanie, wyżywienie, opieka medyczna i stomatologiczna, zniżka na bilety klejowe i autobusowe 78%, ochrona stosunku pracy i innych uprawnień pracowniczych.

NIE POZOSTAWAJ BIERNY - JUŻ DZIŚ ZŁÓŻ WNIOSEK

Najbliższy termin powołania: 05 września 2017