ZAMKNIĘCIE DROGI POWIATOWEJ nr 2179D na odcinku Jaśkowice Legnickie – Szczedrzykowice

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255, z póżn. zm.), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 7 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

e-mail: rzecznik@legnica.eu
    tel: 767212138

W dzisiejszym dniu, 21 czerwca, w Starostwie Powiatowym w Legnicy odbyła się uroczystość wręczenia pracownikom Domu Pomocy Społecznej „Prząśnik” w Brenniku oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy i Filii w Chojnowie odznaczeń państwowych za długoletnią służbę. Uroczystego wręczenia, w imieniu prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy dokonał Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak oraz Starosta Legnicki Janina Mazur.

Złoty Medal za Długoletnią Służbę otrzymali pracownicy Domu Pomocy Społecznej „Prząśnik” w Brenniku:

1. Baszak Helena Zofia
  2. Dyrda Elżbieta
  3. Jaśkiewicz Ryszard Stanisław
  4. Poliwka Grażyna Ewa
  5. Uchwał Henryka
  6. Zając Czesława Emilia

Złoty Medal za Długoletnią Służbę otrzymali także pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy i jego Filii w Chojnowie.

1. Chamera Anna
  2. Grzech Krzysztof
  3. Kabzińska Elżbieta Katarzyna
  4. Konopnicka Bożena
  5. Makuch Halina
  6. Rajczakowska Danuta
  7. Trzaskawka Jadwiga
  8. Wieczorek Bożena
  9. Wiśniewska -Bałka Aleksandra

W uroczystościach wręczenia medali udział wzięli również Przewodniczący Rady Powiatu Legnickiego – Aleksander Kostuń, Sekretarz Powiatu – Stanisław Warchoł, Radni Powiatu Legnickiego Stanisława Pakos, Zbigniew Kądziołka, Jan Łukasz, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej „Prząśnik w Brenniku Alicja Jaśkiewicz oraz zastępca Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy Halina Makuch.

Medal za długoletnią służbę został Ustanowiony w 1938 r., a przywrócony w 2007 r., jest nadawany za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa. Medal za Długoletnią Służbę dzieli się na trzy stopnie:

I stopień – Medal Złoty za Długoletnią Służbę,
II stopień – Medal Srebrny za Długoletnią Służbę,
III stopień – Medal Brązowy za Długoletnią Służbę.