ZAMKNIĘCIE DROGI POWIATOWEJ nr 2179D na odcinku Jaśkowice Legnickie – Szczedrzykowice

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255, z póżn. zm.), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 7 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

e-mail: rzecznik@legnica.eu
    tel: 767212138

W dniu 20 czerwca 2017 roku odbyła się czwarta już edycja imprezy rekreacyjno-zdrowotnej pn. nazwą „Marszem po zdrowie”. W przedsięwzięciu, które odbyło się pod Patronatem Honorowym Starosty Legnickiego wzięło udział ok. 200 osób niepełnosprawnych i miłośników Nordic Walking. Organizatorami imprezy byli: Powiat Legnicki oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legnicy, Dom Pomocy Społecznej „Prząśnik” w Brenniku, Dom Pomocy Społecznej w Legnickim Polu oraz Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych.

Międzynarodowi Szkoleniowcy i Sędziowie z Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking przeprowadzili szkolenie z prawidłowych technik marszu. Organizatorzy zaplanowali trasę o dystansie 3 km, która miała charakter rekreacyjny. Instruktorzy Nordic Walking w trakcie marszu czuwali nad bezpieczeństwem maszerujących oraz udzielali cennych porad i wskazówek amatorom tej dyscypliny. Uczestnicy mogli podziwiać niezwykle malownicze tereny Powiatu Legnickiego, rozkoszując się otaczającą przyrodą i śpiewem ptaków.

Na końcu trasy na wszystkich czekały medale i poczęstunek. Podczas spotkania przy grillu i muzyce udało się osiągnąć wyjątkową atmosferę. Nie liczył się czas pokonania trasy ani sprawność ruchowa, lecz aktywność i integracja społeczna.

Organizatorzy dziękują za pomoc i wsparcie osobom zaangażowanym w imprezę

oraz wszystkim uczestnikom spotkania.