Pracownicy Wydziału Architektury i Środowiska, realizujący zadania przypisane organom administracji architektoniczno-budowlanej, określone w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r., poz. 290, z późn. zm.), pracują w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach od 730 do 1530, we wtorki w godzinach od 730 do 1730  i w piątki wydział nieczynny dla interesantów.

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255, z póżn. zm.), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 10 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

W obu punktach nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w poniedziałki i wtorki od godz. 800 do godz.1200 oraz w środy, czwartki i piątki od godz. 1100 do godz.15 00 .

XXVII Sesję Rady Powiatu Legnickiego, która odbyła się 29 czerwca rozpoczęto niezwykle miłym akcentem. Przed rozpoczęciem posiedzenia swoją twórczość zaprezentował Zespół Ludowy „Przyjaciółki” z Niedźwiedzic, który zajął pierwsze miejsce w Zimowej Edycji Listy Przebojów Ludowych Radia Wrocław. Nagrodą w konkursie radiowym będzie nagranie płyty z własnymi przebojami. Z okazji zwycięstwa gratulacje, życzenia oraz prezent na ręce Pana Józefa Przyłuckiego kierownika zespołu i Sołtysa Niedźwiedzic złożyli Starosta Legnicki Janina Mazur oraz Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń.

Po tak miłym akcencie przystąpiono do realizacji porządku obrad. Podczas posiedzenia Radni podjęli uchwałę w sprawie: zmiany budżetu Powiatu Legnickiego oraz wieloletniej prognozy finansowej powiatu legnickiego. Radni oraz przybyli goście wysłuchali również sprawozdania z pracy Zarządu Powiatu, przedstawionego przez Janinę Mazur - Starostę Legnickiego oraz przyjęli protokoły z XXVI sesji Rady Powiatu Legnickiego.