Pracownicy Wydziału Architektury i Środowiska, realizujący zadania przypisane organom administracji architektoniczno-budowlanej, określone w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r., poz. 290, z późn. zm.), pracują w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach od 730 do 1530, we wtorki w godzinach od 730 do 1730  i w piątki wydział nieczynny dla interesantów.

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255, z póżn. zm.), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 10 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

W obu punktach nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w poniedziałki i wtorki od godz. 800 do godz.1200 oraz w środy, czwartki i piątki od godz. 1100 do godz.15 00 .

Władze powiatu wiele uwagi poświęcają realizacji zadań oświatowych w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie. Każda możliwość pozyskania pozabudżetowych środków finansowych jest wykorzystywana, dlatego też tak wiele prac remontowych było i jest prowadzonych zarówno wewnątrz budynków szkolnych jak i na zewnątrz. Duże zmiany zachodzące w estetyce i funkcjonalności pomieszczeń są bardzo pozytywnie postrzegane zarówno przez uczniów szkoły jak i przez ogół mieszkańców Chojnowa. Wysokość pozyskanych środków to 2,5 mln zł.

Informacja o kolejnym sukcesie władz w pozyskaniu dodatkowych środków finansowych dotarła do Powiatu Legnickiego w połowie lipca br. Środki pochodzić będą z Regionalnego Programu Operacyjnego Dolnego Śląska, z działania 3.3 Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym.

„Udało się nam pozyskać fundusze na „Termomodernizację budynku szkolnego, budynku kotłowni, warsztatów i budynku administracji Powiatowego Zespołu Szkół przy ul. Witosa 1 w Chojnowie- mówi starosta legnicki Janina Mazur. Jest to kolejna już inwestycja w rozwój powiatowej szkoły, która cieszy nas tym bardziej, że domknie ona całość niezbędnych prac remontowych i modernizacyjnych wykonanych do tego czasu w budynkach tej jednostki oświatowej.”

Prace remontowe i inwestycyjne w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie niewątpliwie przyczyniają się do uatrakcyjnienia oferty kształcenia powiatowego szkolnictwa ponadgimnazjalnego, ale tym, co tak naprawdę decyduje o atrakcyjności tej szkoły jest realizacja wielu projektów edukacyjnych. Projekt Euroserviss II i III umożliwia uczniom szkoły odbywanie praktyk zagranicznych we Włoszech i w Niemczech, a Erasmus + realizowany w ramach kształcenia ogólnego wyjazdy do Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii, Portugali, Niemiec, Rumunii i Turcji.