Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255, z póżn. zm.), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 7 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

e-mail: rzecznik@legnica.eu
    tel: 767212138

Uprzejmie informujemy, że Starostwo Powiatowe w Legnicy przystąpiło do projektu upowszechniania płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej. Mając na uwadze rosnące zapotrzebowanie społeczne na płatnicze usługi elektroniczne urząd udostępnił kolejną, tego typu, usługę w obsłudze klientów.

Wraz z postępem w sferze usług bankowych i telefonów komórkowych banki udostępniają swoim klientom aplikacje stworzone z myślą o płatnościach mobilnych, które działają niejako „obok” aplikacji konkretnego banku i są przeznaczone głównie do dokonywania płatności, zastępując tym samym gotówkę czy kartę płatniczą.

Bank Pekao umożliwia swoim klientom skorzystanie z aplikacji PeoPay, którą można płacić w oznaczonych punktach (w tutejszym urzędzie a także w sieci sklepów Biedronka);

PKO BP i Inteligo swoim klientom udostępnia aplikację IKO, którą można dokonywać płatności w tutejszym urzędzie oraz różnych punktach usługowych.

BLIK to system płatności mobilnych opracowany przez spółkę 6 polskich banków – Alior Bank, Bank Millennium, BZ WBK, ING Bank Śląski, mBank oraz PKO BP. Projekt opiera się na aplikacji mobilnej PKO BP (IKO) i systemie kodów jednorazowych generowanych w telefonie, jednak nie trzeba instalować oddzielnego programu, gdyż usługa dostępna jest w aplikacjach mobilnych powyższych banków. Użytkownicy BLIKa również mogą płacić smartfonami w tutejszym urzędzie.

Nie trzeba zatem już nosić przy sobie gotówki ani karty płatniczej, wystarczy smartfon wyposażony w odpowiednie aplikacje aby uiścić w urzędzie swoje zobowiązania w wymaganym zakresie. Trzeba jednak być czujnym i sprawdzić czy bank, w którym osoba zainteresowana posiada konto, taką usługę udostępnia? czy posiadamy odpowiednio dozbrojony smatfont czyli czy zainstalowano odpowiednią aplikację do obsługi płatności? oraz czy zgłoszono w banku fakt, chęci korzystania z takiej formy płatności? Procedurę płatności smartfonem można zrealizować w kasie urzędu i Zespole Orzekania o Niepełnosprawności.

Nadmienić należy, że wprowadzona możliwość płatności z wykorzystaniem smartfona jest kolejną formą płatności bezgotówkowych udostępnionych już w urzędzie. Poprzedziły ją możliwość płatności kartą płatniczą za usługi realizowane w Wydziale Komunikacji i Dróg objętych systemem CEPiK, która została wdrożona w roku 2015 oraz możliwość realizacji zakupów usług geodezyjnych w ramach sklepu internetowego na platformie WEBEwid powiatu legnickiego wdrożona w roku 2016.