Utrudnienia w funkcjonowaniu Centralnej Ewidencji Pojazdów Legitymacje dla osób niepełnosprawnych Zmina godzin pracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255, z póżn. zm.), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 7 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

e-mail: rzecznik@legnica.eu
    tel: 767212138

Wrzesień upływa wychowankom COWPL w Golance Dolnej pod znakiem sportu i dbałości o zdrowie. W ramach współpracy z Wolontariuszami firmy Bi1 w Legnicy realizowany jest projekt „W zdrowym ciele - zdrowy duch”, którego celem jest promocja zdrowego stylu życia, aktywnego spędzania czasu, zachęcenie dzieci i młodzieży do uprawiania sportu.

Podczas realizacji projektu wychowankowie mieli możliwość wzięcia udziału we wspólnych ćwiczeniach na zakupionym urządzeniu fitness i zajęciach z dietetykiem oraz nauki zdrowej rywalizacji podczas turnieju sportowego.

Składamy gorące podziękowania dla firmy Rella Investments za przyznanie grantu w wysokości 5.000 zł na realizację projektu, a także wolontariuszom za wspólne działania na rzecz podopiecznych Centrum.

Dziękujemy także wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu: instruktorom Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking, Pani Katarzynie Traczuk-Bernat (Specjalistyczna Poradnia Rodzinna im. św. Jana Pawła II w Legnicy), Firmie Jeronimo Martins z Lubina oddział w Lubinie za zakup drugiego urządzania do ćwiczeń. Otwarcia mini siłowni wraz z wolontariuszami i wychowankami dokonał Pan Kazimierz Burtny - członek Zarządu Powiatu Legnickiego.