Utrudnienia w funkcjonowaniu Centralnej Ewidencji Pojazdów Legitymacje dla osób niepełnosprawnych Zmina godzin pracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255, z póżn. zm.), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 7 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

e-mail: rzecznik@legnica.eu
    tel: 767212138

W dniu 16 listopada br., odbyła się XXX w tym roku sesja Rady Powiatu Legnickiego. XXX posiedzenie otworzył, witając wszystkich zebranych Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń. Następnie przystąpiono do realizacji punków obrad, którymi było przyjęcie protokołu z XXIX sesji Rady Powiatu Legnickiego oraz przyjęcie informacji o realizacji zadań oświatowych Powiatu Legnickiego za rok szkolny 2016/2017. Zebrani wysłuchali również sprawozdania z pracy Zarządu Powiatu, które przedstawiła Janina Mazur Starosta Legnicki.

Podczas posiedzenia Radni podjęli sześć uchwał, w tym w sprawie:

• uchwalenia Programu współpracy powiatu legnickiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2018,
  • ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych, działających na terenie powiatu legnickiego,
  • przekształcenia Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie,
  • trybu udzielania i rozliczania dotacji, trybu i zakresu prawidłowości ich pobrania i wykorzystywania oraz terminu i sposobu rozliczenia dotacji dla szkół i placówek niepublicznych prowadzonych na terenie powiatu legnickiego przez inne podmioty niż jednostki samorządu terytorialnego,
  • wysokości stawek kwotowych opłat za usunięcie pojazdów z drogi oraz ich parkowanie.

Radni zatwierdzili również plan kontroli Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Legnickiego na 2018 rok.