Utrudnienia w funkcjonowaniu Centralnej Ewidencji Pojazdów Legitymacje dla osób niepełnosprawnych Zmina godzin pracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255, z póżn. zm.), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 7 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

e-mail: rzecznik@legnica.eu
    tel: 767212138

Wieści o nieprzeciętnym talencie młodych brydżystów z Miłkowic nie mogły przejść niezauważone. Postawa i sukcesy: Adama Pigulskiego, Macieja Racewicza, Macieja Betlińskiego, Sebastiana Zimorskiego, Tymoteusza Zaborowskiego, Pawła Świątkowskiego, Barbary Kozłowskiej, Dominiki Wielczyk doceniły władze samorządowe Powiatu Legnickiego. Na zaproszenie Janiny Mazur Starosty Legnickiego zawodnicy KBS „Miłkowice” przybyli 21 listopada do budynku starostwa, by pochwalić się swoimi sukcesami. Gratulacje oraz upominki zawodnikom przekazali: Starosta Legnicki Janina Mazur, Przewodniczący Rady Powiatu Legnickiego Aleksander Kostuń, Wicestarosta Krzysztof Sowiński, Członek Zarządu Powiatu Kazimierz Burtny oraz Dyrektor Wydziału Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych Elżbieta Iwanicka. Gratulacje i słowa uznania otrzymała również Pani Mirosława Stachura, która jest opiekunem zawodników i również zdobywczynią wielu medali w rozgrywkach brydżowych dorosłych.

Młodzi brydżyści z Miłkowic mają na swoim koncie liczne sukcesy i tytuły. W tym miesiącu podczas Młodzieżowego Festiwalu Brydżowego, który odbywał się w Szczyrku, w klasyfikacji miast 3 miejsce zdobyły Miłkowice. Natomiast miesiąc wcześniej w Starachowicach, gdzie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Brydżu Sportowym, w których województwo dolnośląskie reprezentowało ośmiu uczniów z Miłkowic i jeden ze Szklarskiej Poręby, miłkowicka para Adam Pigulski i Maciej Racewicz była faworytem Mistrzostw Polski i nie zawiodła (drużynowi Mistrzowie Europy 2017 oraz najlepsza „niechińska” para świata z Mistrzostw Świata Juniorów 2017 we Francji). Maciek z Adamem w ładnym stylu zostali Mistrzami Polski w parach oraz Mistrzami Polski w teamach – grali z parą kolegów z reprezentacji.

Poza Mistrzami, bardzo ładnie zaprezentowali się pozostali uczniowie z Miłkowic: Dominika Wielczyk (klasa 3 gimnazjum) i pięcioro szóstoklasistów: Maciej Betliński, Basia Kozłowska, Paweł Świątkowski, Tymek Zaborowski i Sebastian Zimorski. We wszystkich turniejach zajmowali miejsca nagradzane PKL-ami (punktami klasyfikacyjnymi), a w klasyfikacji generalnej szkół uplasowali się na III miejscu, po szkołach z Warszawy i Krakowa, w których brydż jest nauczany jako przedmiot, i które do Starachowic przywiozły ponad dwudziestoosobowe reprezentacje.

Dla Adama Pigulskiego, Maćka Racewicza i Dominiki Wielczyk były to ostatnie mistrzostwa w kategorii Młodzik. Warto przypomnieć, że Adam i Maciek to brązowi medaliści tych Mistrzostw w 2015 roku, srebrni w 2016, a złoto w 2017 jest pięknym podsumowaniem ich sześcioletniej pracy/przygody z brydżem. Po tej „złotej parze” nie zostaje pustka przy brydżowych stolikach młodzików, młodsi koledzy rokują bardzo dobrze i rok 2018 powinien obfitować w sukcesy młodszego „garnituru”. Teraz trzeba kibicować brydżystom urodzonym w 2005 i 2006 roku (Basia), którzy w listopadzie stają w szranki o miejsce w kadrze narodowej U-15 (i mają duże szanse). Czwórka chłopców z 2005 r.: Maciek, Paweł, Sebastian i Tymek w sierpniu grali w finałach Mistrzostw Świata Młodzieży Szkolnej w Lionie we Francji.

Całej drużynie gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów.