tel: 76-72-43-429
               pok. 231, piętro II

Pl. Słowiański 1
               59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

W Środowiskowym Domu Samopomocy Nr 1 w Chojnowie odbyło się spotkanie wigilijne podopiecznych i pracowników ŚDS-u, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chojnowie oraz licznie przybyłych gości, wśród których nie zabrakło między innymi: Jego Ekscelencji Biskupa Pomocniczego Diecezji Legnickiej Marka Mendyka wraz z Księżmi z chojnowskich parafii, dr Tadeusza Samborskiego Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Bogusławy Kulińskiej Zastępca Dyrektora Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Krzysztofa Sowińskiego Wicestarosty Legnickiego, władz samorządowych gminy i miasta Chojnów oraz jednostek współpracujących.

Pan dr Tadeusz Samborski dla wszystkich uczestników spotkania przygotował niezwykły prezent w postaci występu przedstawicieli Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, który zaśpiewał piękne kolędy. Podopieczni również przygotowali krótki występ artystyczny – przedstawili historię Bożego Narodzenia oraz zaśpiewali pastorałki.

Wigilijne spotkanie było okazją do poświecenia przez Jego Ekscelencję Biskupa Diecezji Legnickiej Marka Mendyka nowego środka transportu do przewozu uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy Nr 1 w Chojnowie, którego zakup współfinansowany był przez Powiat Legnicki oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych we Wrocławiu. Dyrektor ŚDS nr 1 w Chojnowie Mariola Pyrz serdecznie podziękowała Pani Staroście Janinie Mazur za życzliwość, pomoc i wsparcie, za to że placówka organizacyjna powiatu wzbogaciła się o nowy samochód, który jest niezbędny dla jej działalności.

Wspólne łamanie się opłatkiem przy kolędach zespołu Goliszowianie wprowadziło wszystkich zgromadzonych w radosną atmosferę świąt Bożego Narodzenia.