Informacja dla podmiotów gospodarujących odpadami, w tym transportujących i wytwarzających odpady

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

e-mail: rzecznik@legnica.eu
    tel: 767212138

1 lutego br. odbyła się XXXII w tej kadencji Sesja Rady Powiatu Legnickiego. Sesja rozpoczęła się od wręczenia, przez Starostę Legnickiego Janinę Mazur, podziękowań pracownikom starostwa zaangażowanym w zbiórkę artykułów spożywczych dla Polaków mieszkających na Wschodzie, w ramach akcji „Paczka na Kresy”. Po czym Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń rozpoczął realizację zaplanowanych punktów obrad. Radni oraz przybyli goście wysłuchali sprawozdań Komisji Statutowych Rady Powiatu za rok 2017, sprawozdania z pracy Zarządu Powiatu Legnickiego w okresie od 1 do 31 grudnia 2017 r. przedstawionego przez Starostę Legnickiego Janinę Mazur. Przyjęto również sprawozdanie z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku dla Miasta Legnicy i Powiatu Legnickiego w 2017 roku. Rada Powiatu podjęła osiem uchwał, trzy związane z budżetem pozostałe to:

• w sprawie określenia rodzajów zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, które mogą być finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w roku 2018, przez Powiat Legnicki,
  • w sprawie uchwalenia „Powiatowego Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej na lata 2018 – 2020”,
  • w sprawie udzielenia w 2018 roku dotacji celowej z budżetu Powiatu Legnickiego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kunicach,
  • w sprawie uchwalenia powiatowego programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego na lata 2018 – 2022,
  • w sprawie ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji dla niepublicznych szkół o uprawnieniach szkół publicznych i pozostałych niepublicznych placówek oraz trybu przeprowadzania kontroli ich pobrania i wykorzystywania.