tel: 76-72-43-429

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

e-mail: rzecznik@legnica.eu
                    tel: 76-72-121-38

17 lutego 2018 r. hala Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie gościła szachowych zawodników na VII Otwartym Turnieju Szachowym o Puchar Polskiej Miedzi. Turniej rozgrywany pod patronatem Starosty Legnickiego cieszył się rekordową liczbę 113 uczestników. Zmagania wpisane zostały w szereg imprez uświetniających 100 lat niepodległej Polski. Obchody tej rocznicy w Powiatowym Zespole Szkół rozpoczęły się już kilkanaście dni temu uroczystym koncertem - pod tytułem „Dobro Ojczyzny było ich celem", do którego zaproszeni zostali wszyscy mieszkańcy Chojnowa i naszego powiatu.

Turniej szachowy w Powiatowym Zespole Szkół znajduje uznanie wśród najlepszych, o czym świadczy rosnąca liczba zawodników- z każdym rokiem do Chojnowa przyjeżdża ich coraz więcej. Zmagania szachistów promują bowiem szlachetne wzorce rywalizacji sportowej w międzynarodowej obsadzie, na terenie powiatu legnickiego i daleko poza jego granicami. W tym roku Chojnów odwiedzili goście z Ukrainy i Rumunii.

Szachowe potyczki mogli podziwiać uczestnicy i obserwatorzy zawodów – rodzice, opiekunowie, przyjaciele... A było wśród nich wielu bardzo młodych graczy, co otwiera piękną przyszłość dyscyplinie, a także turniejowi szachowemu w PZS w Chojnowie.

Atutem imprezy, zwyczajowo już, jest przygotowywany dla wszystkich poczęstunek. Uczniowie klas technicznych PZS, pod kierunkiem swoich opiekunek zadbali o smaczne menu w turniejowym bufecie.

Oto wyniki VII Turnieju Szachowego w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie

JUNIORZY:
I miejsce – nagroda: 300 zł. i puchar – Kacper Grela
II miejsce – nagroda: 200 zł. i puchar – Krzysztof Łukasiewicz
III miejsce - nagroda: 100 zł. i puchar – Wiktor Lewandowski

NAJLEPSZA ZAWODNICZKA

I miejsce – nagroda: 300 zł. i puchar – Agata Dwilewicz

II miejsce – nagroda: 200 zł. – Katarzyna Dwilewicz

III miejsce- nagroda: 100 zł. – Aleksandra Czarniecka

KLASYFIKACJA ZWYCIĘZCÓW

VIII miejsce – nagroda: 100 zł. – Jerzy Kubień

VII miejsce- nagroda: 150 zł. – Dominik Orzech

VI miejsce - nagroda: 200 zł. – Ihor Vyphkaniuk

V miejsce - nagroda: 300 zł. – Bartosz Siembab

IV miejsce - nagroda: 400 zł. – Kamil Stachowiak

III miejsce – nagroda: 500 zł. i puchar – Paweł Kowalczyk

II miejsce - nagroda: 600 zł. i puchar – Piotr Brodowski

I miejsce - nagroda: 700 zł. i puchar – Łukasz Cyborowski

Zawodnicy z rankingiem ELO poniżej 2100:

I miejsce – nagroda: 200 zł. – Michał Walentukiewicz

II miejsce - nagroda: 100 zł. – Krzysztof Mądrawski

Zawodnicy z rankingiem ELO poniżej 1800

I miejsce - nagroda: 150 zł. – Marek Madej

II miejsce - nagroda: 100 zł. – Sławomir Stachowiak

Nagrodę dla najmłodszej zawodniczki turnieju, ufundowaną przez nauczyciela PZS, pana Krzysztofa Kuśtala, otrzymała Blanka Mierzyńska

Nagrodę dla najmłodszego zawodnika turnieju, ufundowaną przez księdza Adama Terleckiego, otrzymał Gabriel Karaszewski.

Pan Zbigniew Kaźmierski, najstarszy uczestnik turnieju, otrzymał nagrodę ufundowaną przez pana Michała Huzarskiego.

Nagroda dla najlepszego zawodnika reprezentującego PZS - Patrycja Rataj z klasy I TŻ.

Nagrodę zdobył również Jan Biłyk w kategorii najlepszy chojnowianin.

Wśród wszystkich uczestników zawodów rozlosowano trzy dodatkowe nagrody rzeczowe, ufundowane przez Starostę Legnickiego. Uczestnikom turnieju nagrody i gratulacje złożył Wicestarosta Krzysztof Sowiński.

Link do filmu : https://www.youtube.com/watch?v=kLYgihMAhaA#action=share