Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

e-mail: rzecznik@legnica.eu
    tel: 767212138

W auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy , 9 marca br., odbył się finał XIII Konkursu Krajoznawczego „Znam Powiat Legnicki Jak Swój Dom”, zorganizowanego wspólnie przez legnicki oddział PTTK, Powiat Legnicki oraz PWSZ w Legnicy.

W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu legnickiego oraz Legnicy.

Przed startującymi zawodnikami postawiono trzy zadania. Pierwszym zadaniem uczestników było odpowiedzieć na pytania zawarte w teście, następnie drużynowo rozpoznać dziesięć zdjęć przedstawiających zabytki powiatu legnickiego oraz przygotować plakat zachęcający do zdobywania Odznaki Krajoznawczej PTTK. Trzynasta edycja konkursu szczęśliwa okazała się dla reprezentantów następujących szkół:

- w kategorii szkoły podstawowe na podium miejsca wywalczyły drużyny:

• I miejsce Szkoła Podstawowa w Wągrodnie w składzie: Michał Nadzieja, Magdalena Włodarczyk, Marcin Wawro. Opiekunem drużyny była Pani Mariola Szczechla-Gołuchowska.
  • II miejsce Szkoła Podstawowa nr 4 w Chojnowie w składzie: Natalia Borowy, Wiktor Cieśla, Eliza Laskowska. Opiekunem drużyny była Pani Małgorzata Cieśla.
  • III miejsce Szkoła Podstawowa w Miłkowicach w składzie: Szymon Biedrzycki, Katarzyna Zbikowska, Marek Olszewski. Opiekunem drużyny była Pani Apolonia Dominik.

-    w kategorii gimnazjów na podium miejsca wywalczyły drużyny:

• I miejsce Społeczne Gimnazjum TWP w Legnicy w składzie: Maciej Tatys, Małgorzata Jurczyk, Ignacy Kosiorowski. Opiekunem drużyny była Pani Danuta Horodecka.
  • II miejsce Gimnazjum w Legnickim Polu w składzie: Natalia Tataruda, Amelia Wzorek, Arkadiusz Kapral. Opiekunem Drużyny była Pani Jadwiga Sowińska.
  • III miejsce Gimnazjum nr 3 w Legnicy w składzie: Gabriela Babeczko, Zuzanna Wiatr, Małgorzata Witkowska. Opiekunem drużyny była Pani Monika Brzyszczan.

-     w kategorii szkół średnich na podium miejsca wywalczyły drużyny:

• I miejsce II Liceum Ogólnokształcące w Legnicy w składzie: Bartosz Gralewski, Szymon Kuprianiuk Eryk Serafiński. Opiekunem drużyny była Pani Beata Kucia.
  • II miejsce V Liceum Ogólnokształcące w Legnicy w składzie: Katarzyna Jach, Weronika Kulka, Alicja Masojć. Opiekunem Drużyny był Pan Krzysztof Kielbasa.
  • III miejsce IV Liceum Ogólnokształcące w Legnicy w składzie: Kacper Czeszejko, Adam Wolski, Jakub Przybyło. Opiekunem drużyny był Pan Adam Pękala.

Pamiątkowe dyplomy, puchary oraz nagrody ufundowane przez Powiat Legnicki uczestnikom konkursu wręczyła Starosta Legnicki Janina Mazur.