Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

e-mail: rzecznik@legnica.eu
    tel: 767212138

Powiat Legnicki zabezpieczył w tym roku ponad 3 miliony złotych na termomodernizację budynku szkolnego, kotłowni, warsztatów i administracji w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie przy ulicy Witosa 1.

Zadanie zostanie zrealizowane dzięki dofinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, z którego powiat legnicki pozyskał ponad 2,5 mln złotych.

W ramach inwestycji polegającej na termomodernizacji tym zadaniem zostaną objęte budynki szkolne przy ulicy Witosa, w tym m.in. główny budynek szkoły, który wybudowany został jeszcze w okresie międzywojennym i zawiera liczne drobne elementy dekoracji architektonicznej. charakterystyczne dla tego okresu.

W ramach inwestycji prowadzonej przy głównym budynku szkoły planuje się: ocieplenie stropu nad ostatnią kondygnacją użytkową, wymianę starej stolarki okiennej, wymianę stolarki drzwiowej zewnętrznej i renowację drzwi wejściowych, ocieplenie ścian fundamentowych i cokołu, ocieplenie wnęk okiennych, wykonanie nowych tynków, wykonanie nowych obróbek blacharskich i orynnowania oraz modernizację instalacji c.o. i cwu.

Ściany zewnętrzne budynku wykończone zostaną tynkiem sylikatowym. Inwestycja przyniesie oszczędności w ogrzewaniu, do czego przyczyni się, oprócz termomodernizacji, także remont systemu grzewczego i zainstalowanie Odnawialnych Źródeł Energii.

Termomodernizacja obejmie także wybudowane w latach 70-tych budynki kotłowni, warsztatów oraz administracji. Wszystkie te obiekty przylegają do siebie, tworząc zwartą zabudowę. W tym przypadku planowane jest pełne ocieplenie ścian styropianem.

Inwestycja jest realizowana przez wyłoniony w postępowaniu przetargowym zakład ogólnobudowlany.

Ogólne zawansowanie prac ocenia się na około 60%, wymieniono już większość stolarki okiennej i drzwiowej, na ukończeniu są również prace związane z dociepleniem budynku głównego, warsztatów oraz administracji. W budynku głównym wymieniono instalację c.o. i zakończono izolację stropodachu. Zakończenie inwestycji planowane jest na czerwic br.