tel: 76-72-43-429
               pok. 231, piętro II

Pl. Słowiański 1
               59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

19 e EXPOSITION EUROPEENNE 2018 " L’ART AU COEUR DE L'EUROPE " - ILLZACH (Alsace/France)

W dniach 5-6 maja 2018 w Illzach-Mulhouse (Miluza) we Francji odbył się Międzynarodowy Konkurs i Wystawa Sztuki L'Art au Coeur de I'Europe (Sztuka w Sercu Europy), zorganizowany przez Le Mouvement Européen France Haute Alsace,  w dziedzinie malarstwa, akwareli, rzeźby, ceramiki, rysunku oraz innych technik plastycznych. Konkurs alzacki posiada rangę ponadregionalną i cieszy się dużym zainteresowaniem w świecie sztuki. W konkursie wzięło udział ponad 90 artystów z różnych krajów Europy. Nagrody regulaminowe przyznawane są w poszczególnych kategoriach plastycznych a także dla najlepszego artysty.

Krzysztof Kułacz Karpiński otrzymał najwyższą i najbardziej prestiżową nagrodę Grand Prix du Salon L'Art au Coeur de I'Europe 2018. 7- osobowe Jury doceniło indywidualny styl legnickiego artysty w prezentowanych na wystawie rysunkach z cyklu KARPIGRAFIA.

Laureat podczas następnej edycji „Sztuka w Sercu Europy” w 2019 r. jako gość specjalny będzie reprezentował Polskę przygotowując swoją indywidualną wystawę oraz wejdzie w skład jury kolejnego konkursu.

Krzysztof KUŁACZ- KARPIŃSKI- ukończył historię sztuki na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego; dyplom z rzeźby barokowej uzyskał u prof. Mieczysława Zlata. Ukończył również wrocławską Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa; dyplom zrealizował w Pracowni Rzeźby pod kierunkiem prof. Janusza Kucharskiego.
Artysta od lat związany z regionem Zagłębia Miedziowego, obecnie mieszka w Legnicy. Zajmuje się rzeźbą, rysunkiem i grafiką, którą definiuje pod nazwą własną K a r p i g r a f i a

Więcej informacji o artyście i jego osiągnięciach tutaj.