tel: 76-72-43-429
               pok. 231, piętro II

Pl. Słowiański 1
               59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

W pierwszych dniach maja starosta legnicki Janina Mazur wraz z grupą mieszkańców powiatu przebywała na Ukrainie, w gminie Dawidów. Wizyta miała podwójny charakter- po pierwsze, jak co roku dokonano prac porządkowych na dawidowsko – gańczarskim cmentarzu.

Kontynuowano działalność na rzecz jego odnowy, zagospodarowania i przywracania godnego wyglądu temu miejscu pamięci naszych przodków, których potomkowie mieszkają w gminach: Kunice, Prochowice, Miłkowice i mieście Chojnów oraz Legnica.

Miejsce pochówku naszych bliskich na Ukrainie stało się miejscem naszej dumy z dokonań na rzecz oddania hołdu umarłym i poległym mającym swój udział w odzyskiwaniu niepodległości Polski.

Drugi powód wizyty to pierwsze rozmowy Starosty Legnickiego z gospodarzem Gminy Dawidów, odpowiednikiem naszego wójta gminy, Kiernikcim Włodzimierzem Michajłowiczem.

Oba samorządy zamierzają nawiązać współpracę na kilku płaszczyznach, w tym oświatowej - zaczynając od wymiany młodzieży, a także kulturalnej.

Dalsze wzajemne kontakty Powiatu Legnickiego i Gminy Dawidów nastąpią w drodze kolejnych uzgodnień dotyczących już konkretnych działań zapisanych w obustronnych umowach.