tel: 76-72-43-429
               pok. 231, piętro II

Pl. Słowiański 1
               59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

e-mail: rzecznik@legnica.eu
                    tel: 76-72-121-38

W dniu wczorajszym, 17maja, w budynku Starostwa Powiatowego w Legnicy odbyła się XXXV Sesja Rady Powiatu Legnickiego, na której oceniano pracę Zarządu Powiatu za rok 2017, poprzez udzielenie absolutorium.

Posiedzenie Rady otworzył Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń. W trakcie sesji Radni wysłuchali sprawozdania Starosty Legnickiego Janiny Mazur z pracy Zarządu Powiatu w okresie od 1 marca do 30 kwietnia br., rozpatrzyli sprawozdanie finansowe Powiatu Legnickiego za 2017 rok, które przedstawiła Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Mirosława Stachura.

Podczas XXXV Sesji Radni rozpatrzyli także sprawozdanie z wykonania budżetu Powiatu Legnickiego za 2017 rok wraz z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu i głosowali nad siedmioma uchwałami, w tym w sprawie: zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania rocznego z wykonania budżetu Powiatu Legnickiego za 2017 rok, absolutorium dla Zarządu Powiatu Legnickiego za 2017 rok, przyjęcia oceny zasobów pomocy społecznej dla Powiatu Legnickiego za rok 2017, uchwalenia Programu ochrony środowiska dla Powiatu Legnickiego na lata 2018 – 2021 z perspektywą na lata 2022 – 2025, zakazu i ograniczenia używania motorowych jednostek pływających na Jeziorze Kunickim.

Rada Powiatu Legnickiego jednogłośnie podjęła uchwałę udzielającą absolutorium dla Zarządu Powiatu Legnickiego za rok 2017.