Uwaga!!! w dniu 2.05.2017r. urząd jest nieczynny

Istotnym uzupełnieniem działalności samorządów lokalnych w zakresie upowszechniania kultury, edukacji i wychowania jest działalność stowarzyszeń kulturalnych. Stowarzyszenia te inspirują i wspierają działania kulturalne adresowane do mieszkańców powiatu, a także realizują szereg programów kulturalnych i edukacyjnych na poziomie lokalnym.

W powiecie legnickim swoją działalność prowadzi kilkanaście stowarzyszeń kulturalnych, min.:

Warto odnotować, że powiecie legnickim funkcjonuje pod patronatem gminy Chojnów orkiestra dęta Ochotniczych Straży Pożarnych. Jest to jedyny tej kategorii zespół muzyczny w okolicy, który tworzą młodzi, a także bardziej doświadczeni muzycy. Oprócz różnorodnych przeglądów i konkursów orkiestra czynnie uczestniczy we wszelkich uroczystościach gminnych, parafialnych i strażackich.

Pełny wykaz stowarzyszeń kulturalnych na stronie: bip.sp-legnica.dolnyslask.pl