„Lokalny program wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat legnicki”.

Celem programu jest;

• promowanie uczniów wybitnie uzdolnionych poprzez wspieranie i prowadzenie działań na rzecz podnoszenia wyników w nauce, kulturze i sporcie osiąganych przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat,
  • materialne wsparcie szczególnie uzdolnionych uczniów w danym roku szkolnym,
  • zwiększenie motywacji uczniów do rozszerzania wiedzy poza program nauczania oraz rozwijania swoich umiejętności i zdolności,
  • zachęcanie uczniów do reprezentowania powiatu w konkursach, zawodach i olimpiadach na szczeblu województwa, makroregionu i ogólnopolskim.

Program ma doprowadzić do wzrostu aspiracji edukacyjnych i aktywności młodzieży, dzięki czemu grono stypendystów i nagrodzonych stanowić będzie pozytywny wzorzec dla środowiska oraz wzmacniać będzie poczucie własnej wartości w społeczności Powiatu Legnickiego.

Stypendia Starosty Legnickiego przyznawane są dla uczniów uzyskujących średnią ocen co najmniej 4,9 lub posiadających szczególne osiągnięcia w jednej z dziedzin wiedzy.

Nagroda Starosty Legnickiego przyznawana jest dla uczniów lub zespołów w trzech kategoriach:

• naukowej - laureatów lub finalistów olimpiad i konkursów przedmiotowych,
  • artystycznej - laureatów lub zdobywców wyróżnień artystycznych
  • sportowej - za osiągnięcia w dyscyplinie sportowej.

W programie uczestniczyć mogą wyłącznie uczniowie uczęszczający do Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie.