Przejdź do treści

Klawisze Dostępności

Klawisze dostępności wykorzystują wbudowaną w przeglądarkę właściwość accesskey. Najczęściej używane są:
 • Control + Alt + key - Mac OS
 • Alt + Shift + key - Firefox
 • Shift + Esc + key - Opera 12.1 lub starsze
 • Alt + key - pozostałe
 • Inspektor Ochrony Danych

  Inspektor Ochrony Danych

  Inspektorem Ochrony Danych w Starostwie Powiatowym w Legnicy jest Pani Bożena Maziarska
           tel: 76-72-43-429
          pok. 231, piętro II
            e-mail: iod@powiat-legnicki.eu
         
  Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

  Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy
  Klauzula informacyjna – monitoring

 • Zmiana godzin pracy pracowników Wydziału Architektury i Środowiska

  Zmiana godzin pracy pracowników Wydziału Architektury i Środowiska

  Pracownicy Wydziału Architektury i Środowiska, realizujący zadania przypisane organom administracji architektoniczno-budowlanej, określone w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r., poz. 290, z późn. zm.), pracują w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach od 800 do 1000, we wtorki w godzinach od 1500 do 1700  i w piątki wydział nieczynny dla interesantów.

 • Nieodpłatna pomoc prawna

  Nieodpłatna pomoc prawna

  Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

  1. w Legnicy, pl. Słowiański 1, I piętro – pokój Nr 145 (siedziba Starostwa Powiatowego w Legnicy):
  2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, parter - pokój Nr 7 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

  W obu punktach nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w poniedziałki i wtorki od godz. 800 do godz. 1200 oraz w środy, czwartki i piątki od godz. 1100 do godz. 15 00 .

 • Miejski Rzecznik Konsumentów

  Miejski Rzecznik Konsumentów

  Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

              Urząd Miasta Legnicy,
                  pl. Słowiański 8
                  e-mail: rzecznik@legnica.eu,    tel: 76-72-121-38

   

Wydarzenia w powiecie

zdjęcie nr 1

Zawodnicy Klubu Brydża Sportowego "Miłkowice" Adam Pigulski i Maciej Racewicz zdobyli srebrny medal podczas Mistrzostw Europy Juniorów.

Maciek i Adam to najmłodsi polscy medaliści na ME (mają po 14 lat). Wyniki w Liepaji na Łotwie dobrze wróżą na Drużynowe Mistrzostwa Świata we Włoszech (03-13 sierpnia 2016) oraz na Wold Games Bridge we wrześniu. Miłkowiccy uczniowie z orzełkiem na piersi i podium i „Mazurek Dąbrowskiego” (tym razem dla całego podium) – duma dla szkoły, gminy, klubu, powiatu. Mamy więc za kogo trzymać kciuki w sierpniu i we wrześniu.

Zdjęcie: http://www.pzbs.pl

Z okazji 97 rocznicy powstania Policji, funkcjonariusze z powiatu legnickiego oraz Legnicy otrzymali awanse na wyższy stopień. Podziękowania i wyróżnienia za zaangażowanie w pracę otrzymali również pracownicy cywilni pracujący w legnickiej komendzie.

 

W uroczystościach Święta Policji wzięła udział Starosta Legnicki Janina Mazur, która w imieniu samorządu powiatu legnickiego złożyła wszystkim policjantom oraz ich rodzinom życzenia i podziękowania za wzorową pracę.

Po raz kolejny wolontariusze z Dolnego Śląska porządkowali cmentarze na Ukrainie, w ramach akcji Telewizji Wrocławskiej i Kuratorium Oświaty pod nazwą „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”. Wśród uczestników tego patriotycznego wyjazdu była młodzież szkolna, nauczyciele, samorządowcy, a także Kresowiacy i ich potomkowie.

Głównym celem podjętego działania jest pogłębienie wiedzy o Kresach i zachowanie pamięci o naszych przodkach między innymi poprzez działania polegające na uporządkowanie pogrążonych w zaroślach mogił tych, którzy zostali tu na zawsze, często to nasi najbliżsi krewni. Przeprowadzenie prac porządkowych w polskich kościołach i ich otoczeniu, a także wspieranie miejscowej Polonii to również działania podjęte podczas wyjazdu. Wśród licznej grupy wolontariuszy był Kazimierz Burtny, Członek Zarządu Powiatu oraz uczniowie z Powiatowego Zespołu Szkół z Chojnowa oraz Zespołu Szkół Budowlanych im. Wojska Polskiego z Legnicy.

zdjęcie nr 1

Serdecznie zapraszamy na inaugurację Letnich Koncertów Organowych, która odbędzie się już w najbliższą niedzielę 17 lipca w z Kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00, a gościem pierwszego wieczoru będzie Daniel Dziuda.

Seria Letnich Koncertów Organowych składać będzie się z 4 występów. 31 lipca Chojnowianie gościć będą Kubę Harasia, natomiast w sierpniu zaplanowano koncerty Filipa Borkowskiego oraz Tomasza Susmęda. Muzycy zaprezentują utwory klasyczne. Wstęp na niedzielne wydarzenie jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.

zdjęcie nr 1

Już w najbliższą niedzielę 17 lipca w Piotrowicach w Gminie Chojnów odbędą się uroczystości 150-lecia istnienia Kół Gospodyń Wiejskich. W ten dzień do Piotrowic zjadą się członkinie KGW z powiatów: legnickiego, lubińskiego, jaworskiego, polkowickiego, głogowskiego. Od godziny 12 tej na scenie odbywać się będą przeróżne konkursy, m.in. na letnie ciasto z owocami, folklorystyczne, plebiscyt na najciekawszą aranżację stoiska KGW, prezentacje twórczości artystycznej KGW.
Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w wydarzeniu!!

Od kwietnia 2016 Fundacja Eudajmonia realizuje projekt „Zatrudnienie Wspomagane II” dofinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Rekrutacja do projektu trwa do 15 lipca 2016.

W celu zgłoszenia się do udziału w projekcie należy wypełnić i podpisać Kartę zgłoszeniową (do pobrania na stornie www.eudajmonia.pl lub w biurze projektu). Kompletny dokument należy przesłać na adres biura projektu lub dostarczyć osobiście na adres:

Fundacja Eudajmonia – Biuro projektu
ul. Borówkowa 5a
59-101 Polkowice
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 76 753 91 39
O zakwalifikowaniu do udziału w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Współpacujemy