Przejdź do treści

Klawisze Dostępności

Klawisze dostępności wykorzystują wbudowaną w przeglądarkę właściwość accesskey. Najczęściej używane są:
 • Control + Alt + key - Mac OS
 • Alt + Shift + key - Firefox
 • Shift + Esc + key - Opera 12.1 lub starsze
 • Alt + key - pozostałe

Ważne informacje:  

Zostań żołnierzem WOT Ostrzeżenie – Burze z gradem /1
 • Inspektor Ochrony Danych

  Inspektor Ochrony Danych

  Inspektorem Ochrony Danych w Starostwie Powiatowym w Legnicy jest Pani Bożena Maziarska
   e-mail: iod@powiat-legnicki.eu
  pok. 231, piętro II; Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

  Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych
  Klauzula informacyjna – monitoring
  Klauzula informacyjna w związku ze sprawą załatwianą milcząco

 • Nieodpłatna pomoc prawna

  Nieodpłatna pomoc prawna

  Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030 oraz z 2018 r. poz. 1467), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

  1. w Legnicy, pl. Słowiański 1, I piętro – pokój Nr 145 (siedziba Starostwa Powiatowego w Legnicy):
  2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, parter - pokój Nr 7 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

  W obu punktach nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w poniedziałki i wtorki od godz. 800 do godz. 1200 oraz w środy, czwartki i piątki od godz. 1100 do godz. 15 00 .

 • Miejski Rzecznik Konsumentów

  Miejski Rzecznik Konsumentów

  Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym.

              Urząd Miasta Legnicy,
                  pl. Słowiański 8
                  e-mail: rzecznik@legnica.eu,    tel: 76-72-121-38

   

Wydarzenia w powiecie

zdjęcie nr 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zdjęcie nr 1

„Skarb Lasu Mnichów” – spotkanie na Szlaku Cysterskim to odbywająca się od ponad 30 lat jednodniowa pielgrzymka na Kalwarię w Męcince, trasą kapliczek drogi krzyżowej z 1740 roku rozsianych wokół góry Górzec w Parku Krajobrazowym „Chełmy”. Tegoroczna pielgrzymka poświęcona będzie rodzinie, a właściwie podziękowaniu za nasze rodziny oraz za wspólnie przeżyte lata w małżeństwie. Każde małżeństwo, które razem wybierze się, na pielgrzymi szlak, aby podziękować za przeżyty czas, trudy i radości, chwile spędzone wspólnie w zdrowiu i w chorobie, na dobre i na złe, otrzyma specjalne błogosławieństwo potwierdzone pamiątkowym dyplomem. W dziękczynieniu za rodziny będzie nas wspierał patron tegorocznej pielgrzymki św. Maksymilian Kolbe – patron trudnych czasów, jak określał go papież św. Jan Paweł II.

zdjęcie nr 1

Jubileusz 30-lecia pracy zawodowej obchodziła w tym miesiącu Pani Krystyna Boberek, Zastępca Dyrektora Wydziału Geodezji, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Lenicy. Z okazji jubileuszu życzenia oraz podziękowania za zaangażowanie, sumienność i rzetelność w codziennej pracy, a także życzenia wytrwałości i nieprzemijającego poczucia dobrze spełnionego obowiązku oraz satysfakcji z dotychczasowych osiągnięć złożyli; Starosta Legnicki Janina Mazur, Członek Zarządu Kazimierz Burtny, Sekretarz Stanisław Warchoł, Przewodniczący Rady Powiatu Legnickiego Krzysztof Sowiński oraz Jolanta Kaleta Dyrektor Wydziału Geodezji, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami

W Starostwie Powiatowym w Legnicy odbyła się Konferencja Prezentująco –Sprawozdawcza podsumowująca realizację dwuletniego projektu p.n. ”Szkoła na miarę czasów” z udziałem Unijnych Funduszy Strukturalnych. Na konferencje zostali zaproszeni dyrektorzy szkół i przedszkoli z powiatu legnickiego, w tym 20 placówek uczestniczących w projekcie, a także władze samorządowe szczebla powiatowego, miejskiego i gminnego oraz przedstawiciele Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu filia w Legnicy, która była współrealizatorem projektu.

zdjęcie nr 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zdjęcie nr 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Współpracujemy