Przejdź do treści

Klawisze Dostępności

Klawisze dostępności wykorzystują wbudowaną w przeglądarkę właściwość accesskey. Najczęściej używane są:
 • Control + Alt + key - Mac OS
 • Alt + Shift + key - Firefox
 • Shift + Esc + key - Opera 12.1 lub starsze
 • Alt + key - pozostałe
 • Inspektor Ochrony Danych

  Inspektor Ochrony Danych

  Inspektorem Ochrony Danych w Starostwie Powiatowym w Legnicy jest Pani Bożena Maziarska
   e-mail: iod@powiat-legnicki.eu
  pok. 231, piętro II; Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

  Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych
  Klauzula informacyjna – monitoring
  Klauzula informacyjna w związku ze sprawą załatwianą milcząco

 • Nieodpłatna pomoc prawna

  Nieodpłatna pomoc prawna

  Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030 oraz z 2018 r. poz. 1467), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

  1. w Legnicy, pl. Słowiański 1, I piętro – pokój Nr 145 (siedziba Starostwa Powiatowego w Legnicy):
  2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, parter - pokój Nr 7 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

  W obu punktach nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w poniedziałki i wtorki od godz. 800 do godz. 1200 oraz w środy, czwartki i piątki od godz. 1100 do godz. 15 00 .

 • Miejski Rzecznik Konsumentów

  Miejski Rzecznik Konsumentów

  Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym.

              Urząd Miasta Legnicy,
                  pl. Słowiański 8
                  e-mail: rzecznik@legnica.eu,    tel: 76-72-121-38

   

Wydarzenia w powiecie

Plakat kampanii Mie(dź)rodzinę

Około 300 porzuconych i osieroconych dzieci w powiatach głogowskim, lubińskim, polkowickim, legnickim i mieście Legnicy przebywa w pieczy instytucjonalnej. Prawie 40 z nich to maluchy poniżej 7 roku życia i to właśnie im trzeba jak najszybciej znaleźć rodziców zastępczych. Pomóc w tym ma kampania społeczna „Mie(dź) rodzinę”, której celem oprócz znalezienia kandydatów, jest zmiana wizerunku rodzicielstwa zastępczego na terenie LGOM.

Od 4 lat szóstego stycznia w Chojnowie, z inicjatywy wcześniej radnego, a obecnie Członka Zarządu Powiatu Legnickiego Grzegorza Gapskiego, organizowany jest Orszak Trzech Króli.  Przemarsz Orszaku cieszy się sporym zainteresowaniem. Symbolem święta jest historia opisana w Ewangelii świętego Mateusza, według której trzej Mędrcy ze Wschodu przybyli do Betlejem, aby oddać pokłon Jezusowi.

Od ponad 10 lat ludzie związani z wrocławskim Studiem Wschód organizują zbiórkę darów dla Polaków na Kresach. Początkowo Akcję tworzyli ci, których Kresy były i są drugim domem. Na przestrzeni lat do udziału w Akcji dołączyli ludzie o wielkich sercach wspierani przez różne instytucje, urzędy, szkoły.

Od kilku lat akcję wspiera Starostwo Powiatowe wraz z jednostkami organizacyjnymi. Akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem pracowników i pokazuje, jak wielu ludziom los naszych Rodaków na Kresach nie jest obojętny. Inicjatywa Pani Grażyny Orłowskiej - Sondej z Fundacji Studio Wschód polega na przygotowaniu paczek, które potem są przekazywane naszym Rodakom na Kresach. Do paczek trafiają podstawowe produkty spożywcze, słodycze, kosmetyki i środki chemiczne. Wszystko to, co mogłoby pomóc i jednocześnie sprawić radość.

Kokarda: rak piersiSzlachetne zdrowieNikt się nie dowie Jako smakujeszAż się zepsujesz” - jakże aktualny i ponadczasowy jest fragment fraszki Jana Kochanowskiego.

Życie jest bezcennym darem, bo mamy je tylko jedno. Dopóki wszystko jest dobrze, nie myślimy o tym, żyjąc z dnia na dzień, goniąc za pieniądzem czy sławą. Ale czasem zdarza się, że nasz poukładany świat pęka jak bańka mydlana, rozsypuje się jak domek z kart, a wszelkie priorytety i to, co wydawało się ważne, przechodzi w zapomnienie. Diagnoza RAK PIERSI. Ale jak to? Ja? Dlaczego? Przecież to mnie nie dotyczy! Mówią, nagłaśniają, ale jak to… Ja… Nie badałam się, bo czułam się zdrowa. Tysiąc myśli kłębi się w głowie. Lekarz mówi, że za późno, że już tylko leczenie zapobiegawcze… Ja młoda kobieta…moje dzieci…mąż. Żal, żal to wszystko będzie zostawić. Nie chcę umierać!

Wchodzimy w Nowy 2020 Rok. Przed nami nowe możliwości, nowe wyzwania, radości, marzenia do realizowania, zadania do wykonania i noworoczne postanowienia, które tak bardzo chcemy i próbujemy realizować. Nowy Rok to także okazja do refleksji, podsumowań i podziękowań.

Z tej okazji Władze Starostwa zorganizowały spotkanie dla pracowników, które było wyrazem podziękowania, podsumowania i okazją do wspólnych rozmów.

Wszyscy bardzo lubimy konkursy. Szczególnie te, w których można wygrać atrakcyjne nagrody. Państwowa Komisja Wyborcza i Krajowe Biuro Wyborcze organizuje IV edycję Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram wybory”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.

Głównym celem Konkursu jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego – propagowania idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym.

Współpracujemy