W ramach współzawodnictwa sportowego Powiatowych Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi w powiecie legnickim, na boisku ORLIK w Miłkowicach, spotkali się młodzi piłkarze rywalizujący w Turnieju Piłki Nożnej Chłopców do lat 13, „ORLIK 2015” – eliminacje powiatowe. W turnieju organizowanym przez Powiatowe Zrzeszenie „LZS”, Powiat Legnicki i Szkolno -Gimnazjalny Zespół Szkół w Miłkowicach udział wzięły drużyny ze szkół podstawowych z: Niedźwiedzic, Bieniowic, Miłkowic, Krotoszyc, Legnickiego Pola oraz Prochowic. Turniej młodych piłkarzy otworzyli: Członek Zarządu Powiatu Kazimierz Burtny, Dorota Rycombel Dyrektor Szkolno-Gimnazjalnego Zespołu Szkół w Miłkowicach i Dawid Stachura Wójt Gminy Miłkowice.

Pod bacznym okiem sędziów, Adama Szymańskiego i Dariusza Penkały, zawodnicy rywalizowali o uzyskanie prawa gry w turnieju strefowym Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi.

Po zaciętej lecz sportowej rywalizacji trzy pierwsze miejsca zdobyły:

I Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Prochowicach

II Szkoła Podstawowa w Miłkowicach

III Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Bieniowicach

Nagrodzono również najlepszego zawodnika, którym został Dawid Waksmundzki (Prochowice), najlepszym bramkarzem został Jakub Miller (Miłkowic).