Drodzy Rodzice

kolorowanki to coś co każde, nawet te najmłodsze, dziecko uwielbia. Za sprawą oglądanych obrazów nasze maluchy kształtują swoją wrażliwość estetyczną, a dzięki kolorowankom podnoszą sprawność motoryczną
i koordynację wzrokowo-ruchową. Malowanie i odwzorowywanie pozwala kształtować wyobraźnię dziecka, uczy łączenia barw i precyzji ruchów ręki, ponieważ dzieci zawsze starają się nie wychodzić za linie. Kolorowanki są dobrym sposobem na ćwiczenie ręki i dlatego stanowią świetne przygotowanie do nauki pisania.

Postanowiliśmy zatem połączyć przyjemne z pożytecznym i przygotowaliśmy dla Państwa kolorowanki do wydruku, przedstawiające miejsca z terenu powiatu legnickiego. Świetną „kolorowankową” zabawę można zatem połączyć z późniejszą wycieczką po okolicy i szukaniem poznanych miejsc.

Przy pomocy kredek i odrobiny fantazji odkryjecie Państwo wraz ze swoimi pociechami najpiękniejsze zakątki krajobrazowe powiatu legnickiego, jego zabytki i symbole, a także przyrodę z terenów chronionych.

Życzymy miłej zabawy z kolorowankami.

Pobierz kolorowanki
i wydrukuj je swojemu dziecku.