pomieszczenia przed remontem{wciecie}W styczniu 2004 Zarząd Powiatu zaakceptował projekt adaptacji i wyposażenia pomieszczeń na Dolnośląskie Centrum Edukacji Ekologicznej.
Powołanie takiej placówki wynikało z potrzeb prowadzenia szerokich działań edukacyjnych i informacyjnych społeczeństwa w zakresie oddziaływania na poprawę środowiska, co jest zadaniem określonym dla samorządu powiatowego w dokumentach takich jak Strategia rozwoju powiatu, Plan Gospodarki Odpadami i ustawie o ochronie środowiska Zadania te w Starostwie realizuje Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska.
{wciecie}Powstałe w ten sposób Centrum służyć ma powszechnej edukacji ekologicznej w rejonie Dolnośląskim, stanowić punkt konsultacyjny z bazą materiałów edukacyjnych obejmującą: czasopisma, filmy o tematyce szeroko pojętej ekologii oraz obszerną bazę danych z informacjami dotyczącymi wszelkich zagadnień związanych z ochroną środowiska.
Sala audio{wciecie}Pomieszczenia, w których obecnie funkcjonuje DCEE znajdują się w budynku Starostwa Powiatowego w Legnicy. Na Centrum składają się dwie sale edukacyjne, oraz cztery pomieszczenia towarzyszące. W wyniku podjętych prac utworzono salę wykładową dla 40 osób oraz salę seminaryjnej dla 20 osób i 10 indywidualnych stanowisk komputerowych. Pomieszczenia DCEE wyposażone są w sprzęt audiowizualny, sprzęt informatyczny połączony siecią i urządzenia niezbędne do prowadzenia szkoleń i różnych form samokształcenia. Dla potrzeb DCEE poprawiano warunki socjalne dla kompleksowej obsługi uczestników organizowanych szkoleń i spotkań. Sala seminaryjna
{wciecie}Zadanie to sfinansowane zostało ze środków Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska oraz dotacji z WFOŚiGW we Wrocławiu.

{wciecie}Zgodnie z harmonogramem prace rozpoczęto 3 marca 2004 r.
Sala wykładowa wyposażona jest w krzesła audytoryjne uchylnymi blatami. Zainstalowane urządzenia nagłaśniające oraz rzutnik multimedialny sterowane są komputerem będącym na wyposażeniu sali. Pozwalają one na prowadzenie różnych form szkoleń.
{wciecie}W sali seminaryjnej znajduje się stół konferencyjny dla 20 słuchaczy oraz 4 indywidualne stanowiska komputerowe połączone siecią wewnętrzną z dostępem do Internetu. Do dyspozycji uczestników szkolenia jest kserokopiarka i 2 drukarki laserowe współpracujące z komputerami W sali znajduje się zaplecze socjalne pozwalające na podanie słuchaczom szkoleń ciepłych i zimnych napoi.
{wciecie}W dniu 31 maja 2004 r. w ramach programu obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Środowiska odbyło się oficjalne otwarcie Centrum z udziałem min: parlamentarzystów na sejm RP. W uroczystościach otwarcia uczestniczyło ok. 60 osób.