Przejdź do treści

Klawisze Dostępności

Klawisze dostępności wykorzystują wbudowaną w przeglądarkę właściwość accesskey. Najczęściej używane są:
 • Control + Alt + key - Mac OS
 • Alt + Shift + key - Firefox
 • Shift + Esc + key - Opera 12.1 lub starsze
 • Alt + key - pozostałe

Ważne informacje:  

Nie daj się grypie! Kampania „Mie(dź) rodzinę” - rodziny zastępcze Program Operacyjny Polska Cyfrowa w powiecie legnickim
 • Inspektor Ochrony Danych

  Inspektor Ochrony Danych

  Inspektorem Ochrony Danych w Starostwie Powiatowym w Legnicy jest Pani Bożena Maziarska
  tel: 76-72-43-429, e-mail: iod@powiat-legnicki.eu
  pok. 231, piętro II; Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

  Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych
  Klauzula informacyjna – monitoring
  Klauzula informacyjna w związku ze sprawą załatwianą milcząco

 • Nieodpłatna pomoc prawna

  Nieodpłatna pomoc prawna

  Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030 oraz z 2018 r. poz. 1467), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

  1. w Legnicy, pl. Słowiański 1, I piętro – pokój Nr 145 (siedziba Starostwa Powiatowego w Legnicy):
  2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, parter - pokój Nr 7 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

  W obu punktach nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w poniedziałki i wtorki od godz. 800 do godz. 1200 oraz w środy, czwartki i piątki od godz. 1100 do godz. 15 00 .

 • Miejski Rzecznik Konsumentów

  Miejski Rzecznik Konsumentów

  Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym.

              Urząd Miasta Legnicy,
                  pl. Słowiański 8
                  e-mail: rzecznik@legnica.eu,    tel: 76-72-121-38

   

zdjęcie nr 1

„Skarb Lasu Mnichów” – spotkanie na Szlaku Cysterskim to odbywająca się od ponad 30 lat jednodniowa pielgrzymka na Kalwarię w Męcince, trasą kapliczek drogi krzyżowej z 1740 roku rozsianych wokół góry Górzec w Parku Krajobrazowym „Chełmy”. Tegoroczna pielgrzymka poświęcona będzie rodzinie, a właściwie podziękowaniu za nasze rodziny oraz za wspólnie przeżyte lata w małżeństwie. Każde małżeństwo, które razem wybierze się, na pielgrzymi szlak, aby podziękować za przeżyty czas, trudy i radości, chwile spędzone wspólnie w zdrowiu i w chorobie, na dobre i na złe, otrzyma specjalne błogosławieństwo potwierdzone pamiątkowym dyplomem. W dziękczynieniu za rodziny będzie nas wspierał patron tegorocznej pielgrzymki św. Maksymilian Kolbe – patron trudnych czasów, jak określał go papież św. Jan Paweł II.

Tegoroczna pielgrzymka, tak jak poprzednie będzie również skierowana na pomoc dla małych pacjentów Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. Za pośrednictwem Fundacji „Na ratunek Dzieciom z chorobą nowotworową” przekażemy wszystkie zebrane środki, aby ratować życie dzieci zmagających się z chorobą nowotworową.

W trakcie pielgrzymki zostanie przeprowadzona akcja „Stop nowotworom u dzieci” polegająca na przyjmowaniu zapisów na bezpłatne badania przesiewowe – USG jamy brzusznej oraz będzie możliwość bezpłatnej konsultacji z lekarzem pediatrą z Dziecięcej Kliniki Onkologicznej z Wrocławia.

Organizatorzy zatroszczyli się także o poczęstunek dla pielgrzymów: nie zabraknie swojskich wypieków, przysmaków z grilla. Podczas pikniku rodzinnego przewidziana jest również loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami.