Ograniczenia używania motorowych jednostek pływających na Jeziorze Kunickim

UCHWAŁA NR XXXV/199/2018RADY POWIATU LEGNICKIEGO z dnia 17 maja 2018 r. w sprawie zakazu i ograniczenia używania motorowych jednostek pływających na Jeziorze Kunickim (WDU_D/2018/2705) wprowadza:

§1. Zakazuje się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w okresie od 1 października do 30 kwietnia roku następnego.
    §2. 1. Zakazuje się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w godzinach od 1900 do 900 dnia następnego w okresie od 1 maja do 30 września z zastrzeżeniem ust. 2 i 3.

2. Dopuszcza się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym, w odległości większej niż 100m od linii brzegowej jeziora.
    3. Dopuszcza się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w odległości mniejszej niż 100m od linii brzegowej jeziora – podczas cumowania, wodowania i przemieszczania się z prędkością manewrową do 5km/h.

tel: 76-72-43-429, e-mail: iod@powiat-legnicki.eu
    pok. 231, piętro II; Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych
    Klauzula informacyjna w związku ze sprawą załatwianą milcząco

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie gościł uczestników Powiatowego Zjazdu Delegatów Zrzeszenia „LZS” w Legnicy. W zjeździe licznie uczestniczyli delegaci członków zwyczajnych Powiatowego Zrzeszenia oraz przedstawiciele władz samorządowych, w tym władz Powiatu Legnickiego.

Wśród gości zaproszonych obecni byli min. Pan Krzysztof Sowiński -Przewodniczący Rady Powiatu Legnickiego, Pani Janina Mazur -Starosta Legnicki, Pan Jan Krawczyk -Członek Zarządu Powiatu Legnickiego, Pan Henryk Babuśka -Wójt Gminy Legnickie Pole i Pan Jan Serkies -Burmistrz Miasta Chojnów.

Dolnośląskie Zrzeszenie LZS we Wrocławiu było reprezentowane przez Pana Leszka Noworola -Zastępcę Przewodniczącego Rady Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS.

Na wniosek Powiatowego Zrzeszenia „LZS” w Legnicy Prezydium Rady Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS we Wrocławiu przyznało Honorowe Odznaki LZS zasłużonym działaczom, sponsorom oraz przedstawicielom władz samorządowych z terenu Powiatu Legnickiego.

Wśród osób wyróżnionych znalazła się Pani Janina Mazur – Starosta Legnicki, która została uhonorowana Dużą Złotą Honorową Odznaką LZS.

Zjazd był też okazją do podziękowania osobom szczególnie mocno zaangażowanych w rozwój sportu w naszym powiecie. Z rąk Pani Starosty podziękowania otrzymali: Pani Stanisława Pakos (ustępującej Przewodniczącej Rady Powiatowej Z „LZS”), Pan Tadeusz Chodorowski (ustępującego Wiceprzewodniczącego Rady Powiatowej Z „LZS”) i dla Pani Grażyny Jóźwik (ustępującego Sekretarza Rady Powiatowej Z „LZS”) - za szczególne zaangażowanie w rozwijanie działalności sportowej w Powiecie Legnickim.

Na kolejną kadencję Przewodniczącą Rady Powiatowej Z „LZS” w Legnicy ponownie została wybrana Stanisława Pakos, jej Zastępcami : Tadeusz Chodorowski i Ryszard Dulik, Sekretarzem: Grażyna Jóźwik, Skarbnikiem: Stanisław Gruszecki, członkami: Krzysztof Sowiński i Władysław Olejnik.

Delegatami na Zjazd Dolnośląski zostali wybrani: Stanisława Pakos, Grażyna Jóźwik, Krzysztof Sowiński , Janusz Cygan i Ryszard Dulik.