Informacja dla posiadaczy decyzji z zakresu gospodarki odpadami

tel: 76-72-43-429
            pok. 231, piętro II

Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

zdjęcie nr 1

13-letni uczniowie: Adam Pigulski i Maciek Racewicz wywalczyli brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików w Brydżu Sportowym, które odbywały się w Starachowicach, w dniach 24-27 września 2015r.

Chłopcy rozegrali 5 rund po 10 rozdań. Po pierwszej, drugiej i trzeciej rundzie byli najlepsi, w czwartej zaliczyli spadek na miejsce piąte, w piątej – dostali się na podium – zajęli III miejsce.

zdjęcie nr 1

Województwo dolnośląskie na Mistrzostwach Polski reprezentowało 5 par: cztery z Wrocławia i jedna z Miłkowic. Przy zielonych stolikach w hotelu ”Senator” w Starachowicach (woj. świętokrzyskie), nasi brydżyści stanęli w szranki z zawodnikami z Warszawy, Poznania, Gdańska, Krakowa, Łodzi, Tarnowa, Katowic. W turnieju uczestniczyło łącznie 75 par młodzików. I miejsce zajęli: Michał Maszenda i Kacper Kopka- złoci medaliści Mistrzostw Europy, II miejsce- Kuba Janasiak i Krzysztof Maciak z Łodzi.

Dzięki wynikom Adama i Maćka w klasyfikacji województw, dolnośląskie uplasowało się na czwartej pozycji.

Para zawodników z Miłkowic uczyła się gry w brydża sportowego przez trzy lata -od klasy czwartej - na zajęciach Koła Brydżowego w Szkole Podstawowej w Miłkowicach. Dzisiaj są uczniami I klasy miłkowickiego gimnazjum. Zamiłowanie do tej trudnej dyscypliny sportów umysłowych zaszczepiła im pani Mirosława Stachura.

Adam i Maciek mają na swoim koncie wiele sukcesów w dolnośląskiej lidze szkolnej. Na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików zajęli III miejsce. Na Mistrzostwach Polski Młodzików w latach ubiegłych, wraz z kolegami, wywalczyli I i III miejsce dla swojej szkoły w kategorii szkół podstawowych.

Obydwaj brązowi medaliści to członkowie Klubu Brydża Sportowego w Miłkowicach. Ich wyniki i praca zostały już zauważone. Od grudnia 2014 roku są w kadrze narodowej U-15. W lipcu śledzili zmagania swoich kolegów, którzy wygrali Mistrzostwa Europy w Tromso w Norwegii. Dzisiaj marzą o przyszłorocznych Mistrzostwach Świata we Włoszech – wyniki z Mistrzostw Polski przybliżają Włochy do Miłkowic. Życzymy im sukcesu.

Brydż sportowy, obwołany „joggingiem XXI wieku”, jest dyscypliną bez ograniczeń wiekowych (udowodniono, że wśród brydżystów wskaźnik zachorowań na Alzheimera jest o 75 % niższy niż w u pozostałych). Łączy matematykę, logikę, język angielski. Ćwiczy pamięć, uczy koncentracji, komunikacji i odpowiedzialności za swoje decyzje.

Warto nauczyć się gry w brydża, od najmłodszych lat oswajać się z wysiłkiem intelektualnym. Maciek i Adam są dowodem, że brydż można łączyć z innymi pasjami: Maciek to bramkarz w „Iskrze” Kochlice, Adam – to „chłopiec orkiestra”(śpiewa, pisze wiersze, interesuje się filozofią i historią); obaj to uczniowie ze średnią ocen 5,5. Można?,... można!