Przejdź do treści

Klawisze Dostępności

Klawisze dostępności wykorzystują wbudowaną w przeglądarkę właściwość accesskey. Najczęściej używane są:
  • Control + Alt + key - Mac OS
  • Alt + Shift + key - Firefox
  • Shift + Esc + key - Opera 12.1 lub starsze
  • Alt + key - pozostałe

Ważne informacje:  

Informacja dla posiadaczy decyzji z zakresu gospodarki odpadami
  • Inspektor Ochrony Danych

    Inspektor Ochrony Danych

    Inspektorem Ochrony Danych w Starostwie Powiatowym w Legnicy jest Pani Bożena Maziarska
             tel: 76-72-43-429
            pok. 231, piętro II
              e-mail: iod@powiat-legnicki.eu
           
    Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

    Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy
    Klauzula informacyjna – monitoring

  • Zmiana godzin pracy pracowników Wydziału Architektury i Środowiska

    Zmiana godzin pracy pracowników Wydziału Architektury i Środowiska

    Pracownicy Wydziału Architektury i Środowiska, realizujący zadania przypisane organom administracji architektoniczno-budowlanej, określone w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r., poz. 290, z późn. zm.), pracują w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach od 800 do 1000, we wtorki w godzinach od 1500 do 1700  i w piątki wydział nieczynny dla interesantów.

  • Nieodpłatna pomoc prawna

    Nieodpłatna pomoc prawna

    Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

    1. w Legnicy, pl. Słowiański 1, I piętro – pokój Nr 145 (siedziba Starostwa Powiatowego w Legnicy):
    2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, parter - pokój Nr 7 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

    W obu punktach nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w poniedziałki i wtorki od godz. 800 do godz. 1200 oraz w środy, czwartki i piątki od godz. 1100 do godz. 15 00 .

  • Miejski Rzecznik Konsumentów

    Miejski Rzecznik Konsumentów

    Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

                Urząd Miasta Legnicy,
                    pl. Słowiański 8
                    e-mail: rzecznik@legnica.eu,    tel: 76-72-121-38

     

W Legnickim Schronisku Młodzieżowym odbył się finał Regionalnego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych, organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Legnicy. Przez cały miesiąc do organizatorów  napływały szopki i stajenki betlejemskie z całej Polski. W piątek, 18 grudnia, poznaliśmy werdykt Jury, a wybór nie był łatwy, trzeba było bowiem wybrać tę najpiękniejszą spośród  180 nadesłanych prac.

Szopki na konkurs przyjechały m.in. z Legnicy, Jeleniej Góry,  Lubina, Obornik Śląskich, a nawet Krynicy Morskiej. Szopki bożonarodzeniowe powstawały w szkołach, świetlicach, a także w gronie rodzinnym. Nagrody zwycięzcom wręczyła między innymi Janina Mazur, Starosta Legnicki.

GRAND PRIX  zdobyła 12-letnia Karolina Wróbel ze Szkoły Podstawowej w Aleksandrowie, która zbudowała stajenkę betlejemską z szarego płótna.

Wykonane szopki  będzie można podziwiać do 2 lutego w Muzeum Miedzi oraz legnickich parafiach.

Komisja oceniająca prace plastyczne w składzie:

 

Janina Stasiak – krytyk, historyk sztuki

Łucja Seredyszyn -Wojtasik – historyk sztuki

Dariusz Czekaj – OM TPD, historyk sztuki

Maria Ugniewska – Stowarzyszenie Kulturalne „Krajobrazy”

Alina Tarnawska- OM TPD, animator kultury

spośród 180 nadesłanych prac postanowiła nagrodzić i wyróżnić następujących autorów prac:

KATEGORIA WIEKOWA 5-7 LAT

I Miejsce – Karol Jaszczyszyn,6 lat, Szkoła Podstawowa w Kościelcu

II Miejsce – Maja Baranowicz, 6 lat, Szkoła Podstawowa w Kunicach

III Miejsce –Maja Pochylska, 6 lat, Zespół Szkolno- Przedszkolny w Radwanicach

 

Wyróżnienia:

  • Natalia Głodowicz, 6 lat, Zespół Szkolno- Przedszkolny w Radwanicach
  • Jakub Kacperski, 4 lata, Miejskie Przedszkole Nr 18 w Legnicy
  • Zuzanna Czubak, 7 lat, Szkoła Podstawowa w Kościelcu
  • Arkadiusz Stegienko, 6 lat, Szkoła Podstawowa w Wiskitkach

KATEGORIA WIEKOWA 8-11 LAT

I Miejsce – Michał Janusz, 11 lat, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Chojnowie

II Miejsce- Oliwia i Patrycja Siczek,10,11 lat, Szkoła Podstawowa w Rzeszotarach

II Miejsce ex aequo – Wiktoria Szczepańczyk, 8 lat, Szkoła Podstawowa Nr 8 w Lubinie, Katarzyna Grzegorek, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 12 w Lubinie

III Miejsce ex aequo Oliwia Papadopoulu, 10 lat, Szkoła Podstawowa w Rzeszotarach oraz Piotr Paczyński, 10 lat, Szkoła Podstawowa w Rzeszotarach

 

Wyróżnienia:

  • Wiktoria Sawko, 8 lat, Zespół Szkół w Legnickim Polu
  • Nikola Woźniak , 9 lat, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Obornikach Śl.
  • Wiktor Wawrzyniak, 8 lat, SOSZW w Szklarach Górnych
  • Maja Majchrzak, 10 lat, Zespół Szkół w Legnickim Polu
  • Gabriela Szpak, 8 lat, Szkoła Podstawowa w Kościelcu
  • Maciej Prokopczak, 8 lat, Szkoła Podstawowa Nr 8 w Lubinie
  • Dawid Zając, 8 lat, Szkoła Podstawowa Nr 8 w Lubinie
  • Maciej Słowikowski, 9 lat, Szkoła Podstawowa w Szklarach Górnych
  • Natalia Gruca, 8 lat, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Legnicy
  • Magdalena Zajdel, 9 lat, Szkoła Podstawowa w Zagrodnie
  • Gabriela Wójciak, 10 lat, Szkoła Podstawowa w Kunicach
  • Weronika Kiekierz, 8 lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach
  • Aleksandra Rogala, 11 lat, Szkoła Podstawowa w Kaczorowie
  • Magdalena Wolanin i Martyna Stasiowska 11 lat, Szkoła Podstawowa Nr 7 w Legnicy
  • Jowita Belkiewicz, 8 lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach
  • Katarzyna Lewandowska, 10 lat, Szkoła Podstawowa Nr 7 w Legnicy
  • Vanessa Barańska, Szkoła Podstawowa Nr 12 w Lubinie
  • Anna Bruchlikowska i Oliwia Buczek,11 lat, Szkoła Podstawowa Nr 18 w Legnicy
  • Mateusz Kapral, 8 lat, Szkoła Podstawowa w Niedźwiedzicach
  • Nikola Skorupska, 11 lat, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Obornikach Śl.
  • Justyna Fedorowska,8 lat, szkoła Podstawowa Nr 8 w Lubinie
  • Konrad Wojtowicz , 9 lat , Szkoła Podstawowa Krzeczyn Wielki
  • Łukasz Antkowiak, 10 lat, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Obornikach Śl.

KATEGORIA WIEKOWA 12-15 LAT

I Miejsce – Katarzyna Leszczynowicz, 12 lat, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Obornikach Śl.

II Miejsce ex aequo – Martyna Słota, 15 lat, Zespół Szkół w Przemkowie,

Jakub Bentkowski, 15 lat, Gimnazjum Publiczne w Ścinawie

III Miejsce ex aequo – Melania Siwek, 15 lat, Zespół Szkół Integracyjnych w Legnicy, Gim. Nr 9,  Amelia Czerczer, 12 lat, Szkoła Nr 2 w Piasecznie

 

Wyróżnienia:

  • Hanna Kołodziejczyk i Anastasja Soboliewa, 13 lat, Zespół Szkół w Legnickim Polu
  • Piotr Żabiński, 15 lat, Salezjańskie Gimnazjum w Lubinie
  • Gerard Simlat, 12 lat , Szkoła Podstawowa Nr 12 w Lubinie
  • Jagoda Bartosiak, 12 lat, Szkoła Podstawowa w Niemstowie
  • Aleksandra Kowalska, 13 lat, Zespół Szkół w Krynicy Morskiej

 

KATEGORIA WIEKOWA 16 LAT  I POWYŻEJ

Wyróżnienia

  • Stefan Szpakowski, 16 lat, Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy w Jeleniej Górze
  • Dariusz Polikowski,17 lat, SOSZW Szklary Górne
  • Mateusz Zymiak,16 lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach
  • WTZ im. Andrzeja Krakowskiego w Legnicy
  • Fatima Kozłowska, 21 lat, SOSZW w Szklarach Górnych
  • Aleksandra Podsiedlik, 18 lat, I Liceum Ogólnokształcące w Legnicy

Współpacujemy