W dniu 31 maja 2016 r. w Starostwie Powiatowym odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku dla Miasta Legnicy i Powiatu Legnickiego. Z mocy podpisanego w 2001 roku porozumienia, jest to komisja wspólna dla obu jednostek samorządowych. W jej skład wchodzą Starosta Legnicki i Prezydent Legnicy jako współprzewodniczący, po jednym radnym z Rady Miejskiej Legnicy i Rady Powiatu Legnickiego, dwie osoby delegowane przez Komendanta Miejskiego Policji w Legnicy oraz trzy osoby powołane przez Prezydenta i Starostę a także prokurator wskazany przez Prokuratora Okręgowego.

Podczas posiedzenia, któremu współprzewodniczyli Starosta Legnicki - Janina Mazur i w zastępstwie Prezydenta Legnicy – Sławomir Masojć mówione zostały m.in. przedsięwzięcia związane z pobytem na terenie miasta i powiatu pielgrzymów, przybywających do Polski na Światowe Dni Młodzieży w lipcu br. W naszym mieście przebywać będzie ponad 600 gości z USA, Niemiec, Rosji i innych krajów. Pielgrzymi zamieszkają też w okolicznych miejscowościach.

Komisja przyjęła sprawozdania z działalności instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mieszkańców i porządek publiczny. Omówiono bieżące problemy i wyznaczono zadania na najbliższy czas.