tel: 76-72-43-429
            pok. 231, piętro II

Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

W ramach współzawodnictwa sportowego Powiatowych Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi, na boisku ORLIK w Miłkowicach, spotkali się młodzi piłkarze rywalizujący w Turnieju Piłki Nożnej Chłopców do lat 13, „ORLIK 2016” – eliminacje powiatowe.

W turnieju organizowanym przez Powiatowe Zrzeszenie „LZS”, Powiat Legnicki i Szkolno -Gimnazjalny Zespół Szkół w Miłkowicach udział wzięły drużyny z :Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzicach (gmina Chojnów), Szkoły Podstawowej im. Ireny Kosmowskiej w Bieniowicach (gmina Kunice), Szkoły Podstawowej w Miłkowicach (gmina Miłkowice) i Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Prochowicach (miasto i gmina Prochowice). Turniej młodych piłkarzy otworzył: Kazimierz Burtny Etatowy Członek Zarządu Powiatu Legnickiego. W otwarciu imprezy udział wzięli także : Jan Krawczyk Członek Zarządu Powiatu Legnickiego, Dorota Rycombel Dyrektor Szkolno-Gimnazjalnego Zespołu Szkół w Miłkowicach i Grażyna Jóźwik Sekretarz Rady Powiatowej Z LZS w Legnicy.

Pod bacznym okiem sędziów, Adama Szymańskiego i Dariusza Penkały, zawodnicy rywalizowali o uzyskanie prawa gry w turnieju strefowym Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi.

Po zaciętej lecz sportowej rywalizacji trzy pierwsze miejsca zdobyły:

I - Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Prochowicach

II - Szkoła Podstawowa w Miłkowicach

III - Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Bieniowicach

Statuetkami nagrodzono: najlepszego zawodnika, najlepszego bramkarza oraz najlepszego strzelca. Królem strzelców został Dawid Waksmundzki (Prochowice) -7 goli, najlepszym zawodnikiem: Kewin Marcinkiewicz (Prochowice), a najlepszym bramkarzem: Sebastian Didyk (Niedźwiedzice). Nagrody wręczali: Członek Zarządu Powiatu Legnickiego Jan Krawczyk i Dyrektor Szkolno-Gimnazjalnego Zespołu Szkół w Miłkowicach Dorota Rycombel. Projekt dofinansowano ze środków Powiatu Legnickiego.