Przejdź do treści

Klawisze Dostępności

Klawisze dostępności wykorzystują wbudowaną w przeglądarkę właściwość accesskey. Najczęściej używane są:
  • Control + Alt + key - Mac OS
  • Alt + Shift + key - Firefox
  • Shift + Esc + key - Opera 12.1 lub starsze
  • Alt + key - pozostałe

Ważne informacje:  

Informacja dla posiadaczy decyzji z zakresu gospodarki odpadami
  • Inspektor Ochrony Danych

    Inspektor Ochrony Danych

    Inspektorem Ochrony Danych w Starostwie Powiatowym w Legnicy jest Pani Bożena Maziarska
             tel: 76-72-43-429
            pok. 231, piętro II
              e-mail: iod@powiat-legnicki.eu
           
    Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

    Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy
    Klauzula informacyjna – monitoring

  • Zmiana godzin pracy pracowników Wydziału Architektury i Środowiska

    Zmiana godzin pracy pracowników Wydziału Architektury i Środowiska

    Pracownicy Wydziału Architektury i Środowiska, realizujący zadania przypisane organom administracji architektoniczno-budowlanej, określone w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r., poz. 290, z późn. zm.), pracują w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach od 800 do 1000, we wtorki w godzinach od 1500 do 1700  i w piątki wydział nieczynny dla interesantów.

  • Nieodpłatna pomoc prawna

    Nieodpłatna pomoc prawna

    Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

    1. w Legnicy, pl. Słowiański 1, I piętro – pokój Nr 145 (siedziba Starostwa Powiatowego w Legnicy):
    2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, parter - pokój Nr 7 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

    W obu punktach nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w poniedziałki i wtorki od godz. 800 do godz. 1200 oraz w środy, czwartki i piątki od godz. 1100 do godz. 15 00 .

  • Miejski Rzecznik Konsumentów

    Miejski Rzecznik Konsumentów

    Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

                Urząd Miasta Legnicy,
                    pl. Słowiański 8
                    e-mail: rzecznik@legnica.eu,    tel: 76-72-121-38

     

Mimo niesprzyjającej pogody 283 zawodników, z 10 szkół podstawowych i z 7 gimnazjów z terenu powiatu legnickiego, wystartowało w Powiatowych Jesiennych Biegach Przełajowych. Tegoroczne zawody rozgrywane w ramach rywalizacji Powiatowych Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi zorganizowane były w Rui. Otwarcia zawodów młodych biegaczy dokonał Krzysztof Sowiński - wicestarosta legnicki. Obecny był także Paweł Gregorczuk - wójt Gminy Ruja, Joanna Stenzel-Chomiak - dyrektor Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Rui i Grażyna Jóźwik - sekretarz Rady Powiatowej Z „LZS” w Legnicy. Zmagania młodych biegaczy bacznie obserwował sędzia główny zawodów Paweł Szkotny.


Czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach zajęli:

 

- 400 m dziewczęta kl III SP

1. Marta Zwierzchowska - SP Bieniowice - 10 pkt

2. Maja Rębisz - SP Prochowice - 9 pkt

3. Aleksandra Cichoń - SP Rosochata - 8 pkt

(dalsze miejsca u organizatora )

 

- 500 m chłopcy kl III SP

1. Tomasz Hućko - SP Dąbie - 10 pkt

2. Mateusz Duczkowski - SP Rosochata - 9 pkt

3. Oliwier Bojkowski - SP Bieniowice - 8 pkt

(dalsze miejsca u organizatora )

 

- 500 m dziewczęta kl IV

1. Emilia Dwojak - SP Prochowice - 10 pkt

2 Maja Babińska - SP Bieniowice - 9 pkt

3. Milena Banaś - SP Rosochata - 8 pkt

(dalsze miejsca u organizatora )

 

- 600 m chłopcy kl IV

1. Konrad Kostyszak - SP Prochowice - 10 pkt

2 Nikodem Prońka - SP Prochowice - 9 pkt

3. Maksymilian Warchoł - SP Bieniowice - 8 pkt

( dalsze miejsca u organizatora )

 

- 600 m chłopcy kl V

1. Konrad Jabłoński - SP Legnickie Pole - 10 pkt

2 Dariusz Domagała - SP Bieniowice - 9 pkt

3 Paweł Łabiński - SP Kunice - 8 pkt

(dalsze miejsca u organizatorów)

 

- 600 m dziewczęta kl V

1 Joanna Kubaj - SP Miłkowice - 10 pkt

2 Alicja Lewandowska - SP Miłkowice - 9 pkt

3. Patrycja Tucholska - SP Bieniowice - 8 pkt

(dalsze miejsca u organizatorów)

 

- 800 m chłopcy kl VI

1. Patryk Gała - SP Kunice - 10 pkt

2. Jakub Zięba - SP Bieniowice - 9 pkt

3. Dominik Małkowski - SP Legnickie Pole - 8 pkt

( dalsze miejsca u organizatorów )

 

- 600 m dziewczęta kl VI

1. Sandra Agacka - SP Bieniowice - 10 pkt

2. Anastazja Grochowska - SP Rosochata - 9 pkt

3. Wiktoria Piskorowska - SP Kościelec - 8 pkt

(dalsze miejsca u organizatorów )

 

- 1000 m chłopcy I kl gimnazjum

1. Jakub Ziembicki - Gimnazjum Spalona -10 pkt

2 . Mariusz Rutkowski - Gimnazjum Spalona - 9 pkt

3. Kamil Marszałkowski - Gimnazjum Krotoszyce - 8 pkt

(dalsze miejsca u organizatorów)

 

- 800 m dziewczęta I kl gimnazjum 1 Jolanta Szlązak - Gimnazjum Krotoszyce -10 pkt

2 Weronika Jankowska - Gimnazjum Krotoszyce - 9 pkt

3 Julita Steciuk - Gimnazjum Ruja - 8 pkt

(dalsze miejsca u organizatorów )

 

- 1000 m chłopcy II kl gimnazjum

1. Damian Miska - Gimnazjum Prochowice -10 pkt

2. Krzysztof Cieślak - Gimnazjum Prochowice - 9 pkt

3. Patryk Niedzielski - Gimnazjum Ruja - 8 pkt

(dalsze miejsca u organizatorów)

 

- 800 m dziewczęta II kl gimnazjum

1. Weronika Wysoczańska - Gimnazjum Miłkowice - 10 pkt

2. Paula Bełza - Gimnazjum Miłkowice - 9 pkt

3. Sabina Olszowska - Gimnazjum Spalona - 8 pkt

(dalsze miejsca u organizatorów)

 

- 1200 m – chłopcy III kl gimnazjum

1. Grzegorz Kołbuc - Gimnazjum Spalona - 10 pkt

2. Maciej Małek - Gimnazjum Prochowice - 9 pkt

3 Piotr Niedbała - Gimnazjum Spalona - 8 pkt

(dalsze miejsca u organizatorów)

 

- 1000 m dziewczęta III kl gimnazjum

1 Nikola Cywińska - Gimnazjum Prochowice - 10 pkt

2 Klaudia Danielewska - Gimnazjum Spalona - 9 pkt

3 Justyna Dydyk - Gimnazjum nr 1 Chojnów - 8 pkt

(dalsze miejsca u organizatorów)

 

PUNKTACJA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH :

1. Szkoła Podstawowa w Bieniowicach:102 pkt

2 Szkoła Podstawowa w Miłkowicach: 78 pkt

3. Szkoła Podstawowa w Prochowicach: 67 pkt

 

PUNKTACJA GIMNAZJUM :

1. Gimnazjum Spalona: 81 pkt

2. Gimnazjum Miłkowice: 81 pkt

3. Gimnazjum Prochowice: 66 pkt

 

Pamiątkowe puchary i nagrody zawodnikom wręczali Krzysztof Sowiński - wicestarosta legnicki oraz wójt Gminy Ruja - Paweł Gregorczuk.

Współpacujemy