Przejdź do treści

Klawisze Dostępności

Klawisze dostępności wykorzystują wbudowaną w przeglądarkę właściwość accesskey. Najczęściej używane są:
 • Control + Alt + key - Mac OS
 • Alt + Shift + key - Firefox
 • Shift + Esc + key - Opera 12.1 lub starsze
 • Alt + key - pozostałe

Ważne informacje:  

Zmiana godzin pracy kasy Starostwa Powiatowego Letnie Koncerty Organowe

Uwaga, COVID-19 UWAGA. W związku z potwierdzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2, które wystąpiło u jednego z pracowników Starostwa Powiatowego w Legnicy zaleca się ograniczenie wizyt w urzędzie do niezbędnego minimum i załatwianie spraw z wykorzystaniem środków komunikacji na odległość (ePUAP, e-mail, telefon).

UWAGA Zgodnie z Zarządzeniem Starosty Legnickiego nr 79/2020, od 10.08.2020 do odwołania Starostwo Powiatowe będzie pracować o godzinę krócej.

 • Inspektor Ochrony Danych

  Inspektor Ochrony Danych

  Inspektorem Ochrony Danych w Starostwie Powiatowym w Legnicy jest Pani Bożena Maziarska
   e-mail: iod@powiat-legnicki.eu
  pok. 231, piętro II; Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

  Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych
  Klauzula informacyjna – monitoring
  Klauzula informacyjna w związku ze sprawą załatwianą milcząco

 • Nieodpłatna pomoc prawna

  Nieodpłatna pomoc prawna

  Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030 oraz z 2018 r. poz. 1467), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

  1. w Legnicy, pl. Słowiański 1, I piętro – pokój Nr 145 (siedziba Starostwa Powiatowego w Legnicy):
  2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, parter - pokój Nr 7 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

  W obu punktach nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w poniedziałki i wtorki od godz. 800 do godz. 1200 oraz w środy, czwartki i piątki od godz. 1100 do godz. 15 00 .

 • Miejski Rzecznik Konsumentów

  Miejski Rzecznik Konsumentów

  Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym.

              Urząd Miasta Legnicy,
                  pl. Słowiański 8
                  e-mail: rzecznik@legnica.eu,    tel: 76-72-121-38

   

zdjęcie nr 1Już po raz XV odbędą się Legnickie Dni Kultury Kresowej, organizowane przez Stowarzyszenie Kulturalne „Krajobrazy” oraz wrocławski Ośrodek Kultury i Sztuki. Artyści, z koncertem zatytułowanym „Polsko moja”, odwiedzą miejscowości z całego regionu legnickiego, gościć również będą na terenie naszego powiatu. Tegoroczne Dni Kultury Kresowej odbędą się w dniach 14 – 23 października. W czasie trwania całej imprezy poza koncertami odbędzie się szereg spotkań, a każdy z nich stanie się okazją do wzruszających chwil z kulturą i sztuką, tworzoną przez Polaków i ich przyjaciół mieszkających na byłych obszarach Rzeczpospolitej.

W koncertach kresowych wystąpią: Białoruski Ludowy Zespół Taneczny „Prialica” z Grodna, Zespół Pieśni i Tańca „Kresy” z Lubaczowa, Ida Tamara Zagórska – sopran, Barbara Twardosz – Droździńska – piosenkarka, Stanisław Górka - aktor z recitalem lwowskim, Andrzej Mikulski – fortepian, Zespół „Ostatnie Takie Trio”, Duet Bandurzystek „Bliźniaczki” z Równego ( Ukraina), Kapela Herbutów, Polski Narodowy Zespół Pieśni i Tańca "Lechici" z Grodna (Białoruś), Zespół „Słodka Czwórka” w składzie: Krzysztof Machowski – tenor, Alfred Schelenz- tenor, Adam Baran – baryton, Zdzisław Zawadka – bas, Chór „Deo Gloria” Sarny (Ukraina) oraz soliści Warszawskiej Opery Kameralnej: Ewa Mikulska – kontralt i Krzysztof Machowski – tenor.

Szczegółowy program koncertów w załączeniu. Serdecznie zapraszamy!!

 

Współpracujemy