tel: 76-72-43-429
            pok. 231, piętro II

Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

Informujemy, że Powiatowy Urząd Pracy w Legnicy posiada jeszcze środki na aktywizację osób bezrobotnych m.in. na refundowanie pracodawcom kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowisk pracy oraz udzielanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej. W/w formy mogą być finansowane w ramach realizowanych przez PUP programów ze środków:

1. Rezerwy Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na aktywizację osób bezrobotnych będących w szczególnej sytuacji na rynku pracy określonych w art. 49 pkt 2, 4-6 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

Uczestnikami programu mogą być osoby bezrobotne w wieku 30-50 lat, które znajdują się w szczególnej sytuacji na rynku pracy tj.

• osoby długotrwale bezrobotne (oznacza to bezrobotnych pozostających w rejestrze powiatowego urzędu pracy łącznie przez okres ponad 12 miesięcy w okresie ostatnich 2 lat, z wyłączeniem okresów odbywania stażu),
  • osoby korzystające ze świadczeń z pomocy społecznej,
  • bezrobotni posiadający co najmniej jedno dziecko do 6 roku życia lub co najmniej jedno dziecko niepełnosprawne do 18 roku życia,
  • osoby niepełnosprawne.

2. Rezerwy Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na aktywizację osób bezrobotnych powyżej 50 roku życia.

Uczestnikami programu mogą być osoby bezrobotne powyżej 50 roku życia.

3. Rezerwy Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na aktywizację osób bezrobotnych w wieku 30-50 lat.

Uczestnikami programu mogą być osoby bezrobotne pomiędzy 30 a 50 rokiem życia.

4. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020; projekt " Aktywizacja osób bezrobotnych powyżej 30 roku życia w powiecie legnickim (2016)

Uczestnikami projektu mogą być osoby, które znajdują się w szczególnej sytuacji na rynku pracy tj.

• osoby po 50 roku życia,
  • kobiety od 30 roku życia,
  • od 30 roku życia: osoby niepełnosprawne, osoby długotrwale bezrobotne (tj. pozostające bez zatrudnienia nieprzerwanie przez okres 12 miesięcy), osoby nisko wykwalifikowane (tj. posiadające wykształcenie na poziomie podstawowym, gimnazjalnym, średnim, zasadniczym zawodowym).

Szczegółowych informacji dotyczących możliwości pozyskania jednorazowych środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej można uzyskać w Powiatowym Urzędzie Pracy w Legnicy, w pokoju nr 16 lub pod nr tel. 76/722-52-45. Informacji dotyczących refundacji doposażenia stanowiska pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Legnicy w pokoju nr 10 lub pod nr tel.76/722-52-21.