Podczas listopadowego posiedzenia Komisji Ładu i Porządku Publicznego, które odbyło się w budynku Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy, Radni zasiadający w Komisji oraz zaproszeni goście mogli zapoznać się ze ścieżką edukacyjna "OGNIK". Ścieżka edukacyjna powstała w ramach rządowego programu „ Bezpieczna +”, w lutym 2016r. Do 15 listopada br. zwiedziło ją już ponad 1200 dzieci. „OGNIK” to nie tylko miejsce, w którym można pogłębić wiedzę o pracy strażaków, ale również nauczyć się, jak poprawnie zachować się w razie zagrożenia pożarem.

Radni, poza zapoznaniem się z funkcjonowaniem ścieżki edukacyjnej dla dzieci i młodzieży „Ognik” wysłuchali informacji, przedstawionej przez Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy mł. bryg. mgr inż. Zdzisława Sokoła, o zamiarach wydania materiałów edukacyjnych związanych z propagowaniem bezpiecznego zachowania w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia, informacją na temat funkcjonowania Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego przedstawioną przez pracownika PCZK Marka Walczaka oraz zaopiniowali materiały na najbliższe posiedzenie Rady Powiatu.