Informacja dla posiadaczy decyzji z zakresu gospodarki odpadami

tel: 76-72-43-429
            pok. 231, piętro II

Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli był organizatorem konferencji podsumowującej obchody Roku Henryka Sienkiewicza - ,,Bo wszyscy z Sienkiewicza jesteśmy…”, która odbyła się 8 grudnia 2016 roku, w Warmątowicach Sienkiewiczowskich.

W uroczystości udział wzięli licznie przybyli goście w tym: dr Tadeusz Samborski – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Krzysztof Sowiński – Wicestarosta, Jerzy Więcławski – Dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki UMWD.

W czasie konferencji wręczone zostały nagrody laureatom konkursu malarskiego „Zapisane obrazem – Kresy Henryka Sienkiewicza” oraz plastycznego „Śladami bohaterów W pustyni i w puszczy”. Organizatorem obu konkursów był Wydział Edukacji i Nauki Departamentu Spraw Społecznych UMWD, we współpracy z Dolnośląską Biblioteką Pedagogiczną.

Konkurs plastyczny „Śladami bohaterów W pustyni i w puszczy", adresowany był do uczniów szkół podstawowych z Dolnego Śląska, w dwóch kategoriach: uczniowie klas 1-3 oraz uczniowie klas 4-6. Celem Konkursu było zapoznanie z twórczością Henryka Sienkiewicza, rozwijanie kompetencji czytelniczych uczniów, oraz zainteresowanie dzieci obyczajami i codziennym życiem ludzi w Afryce.

Konkurs malarski ,,Zapisane obrazem - Kresy Henryka Sienkiewicza”, adresowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Dolnego Śląska. Celem Konkursu była popularyzacja twórczości Henryka Sienkiewicza oraz pielęgnowanie pamięci o tradycji i kulturze polskich kresów. Motywem przewodnim konkursu był obraz Kresów Wschodnich przewijający się w twórczości autora.