tel: 76-72-43-429
            pok. 231, piętro II

Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

9 grudnia br. w Legnicy, z udziałem samorządowców z gmin powiatu legnickiego oraz wybitnych naukowców, pod patronatem starosty legnickiego Janiny Mazur odbyła się konferencja pod nazwą „Odkrywkowa kopalnia węgla brunatnego na złożu 'Legnica' - zamknięta sprawa czy realne zagrożenie?” Konferencję w sprawie złóż węgla brunatnego w rejonie Legnicy zorganizowała Fundacja "Rozwój Tak - Odkrywki Nie". Wprowadzenie do konferencji przypomniało przyczyny, przebieg i wynik referendum z 27.09.2009r. przeciw planom budowy kopalni odkrywkowej na złożu węgla brunatnego „Legnica”.

W dalszej części były wystąpienia i prezentacje ekspertów, znanych naukowców: dr Benedykta Peplińskiego z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, dr hab. Leszka Pazderskiego oraz dr Michała Wilczyńskiego - autora głośnej publikacji „Węgiel już po zmierzchu”. Głos zabrali też m. in włodarze gmin z powiatu: burmistrz Miasta i Gminy Prochowice Alicja Sielicka, wójt gminy Kunice Zdzisław Tersa, wójt gminy Miłkowice Dawid Stachura. Powiat legnicki na konferencji reprezentowali Janina Mazur starosta legnicki oraz Kazimierz Burtny etatowy członek Zarządu Powiatu.