Nieodpłatna pomoc prawna Ostrzeżenie meteorologiczne: UPAŁ - stopień: 1/3

tel: 76-72-43-429
    pok. 231, piętro II
    Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

9 grudnia br. w Legnicy, z udziałem samorządowców z gmin powiatu legnickiego oraz wybitnych naukowców, pod patronatem starosty legnickiego Janiny Mazur odbyła się konferencja pod nazwą „Odkrywkowa kopalnia węgla brunatnego na złożu 'Legnica' - zamknięta sprawa czy realne zagrożenie?” Konferencję w sprawie złóż węgla brunatnego w rejonie Legnicy zorganizowała Fundacja "Rozwój Tak - Odkrywki Nie". Wprowadzenie do konferencji przypomniało przyczyny, przebieg i wynik referendum z 27.09.2009r. przeciw planom budowy kopalni odkrywkowej na złożu węgla brunatnego „Legnica”.

W dalszej części były wystąpienia i prezentacje ekspertów, znanych naukowców: dr Benedykta Peplińskiego z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, dr hab. Leszka Pazderskiego oraz dr Michała Wilczyńskiego - autora głośnej publikacji „Węgiel już po zmierzchu”. Głos zabrali też m. in włodarze gmin z powiatu: burmistrz Miasta i Gminy Prochowice Alicja Sielicka, wójt gminy Kunice Zdzisław Tersa, wójt gminy Miłkowice Dawid Stachura. Powiat legnicki na konferencji reprezentowali Janina Mazur starosta legnicki oraz Kazimierz Burtny etatowy członek Zarządu Powiatu.