Wydział Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi UMWD wraz z Powiatową Radą Działalności Pożytku Publicznego oraz Wójtem Gminy Chojnów panem Andrzejem Pyrz zapraszają przedstawicieli wszystkich organizacji pozarządowych z Dolnego Śląska, na konsultacje projektu „Programu Współpracy Samorządu Województwa Dolnośląskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na Dolnym Śląsku na 2018 rok" oraz na prelekcję dotyczącą uwarunkowań formalno-prawnych funkcjonowania organizacji pozarządowych w Polsce.

W pierwszej części spotkania omówiony zostanie projekt dokumentu „Program Współpracy Samorządu Województwa Dolnośląskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na Dolnym Śląsku na 2018 rok", a uczestnicy spotkania będą mogli przekazać swoje uwagi. Będzie również możliwość zadania pytań dotyczących projektu ww. dokumentu na rok 2018.
W drugiej części spotkania podczas prelekcji omawiane będą następujące zagadnienia:
1) Prawidłowe opisywanie dokumentów finansowo-księgowych oraz ich księgowanie.
2) Odpłatna działalność organizacji pożytku publicznego.
3) Prowadzenie działalności gospodarczej przez organizacje pozarządowe.

Spotkania odbędą się: