tel: 76-72-43-429
            pok. 231, piętro II

Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

,,Warto spotykać w życiu ludzi z pasją. Pasją, która nie tylko inspiruje, ale również pomaga żyć, czyniąc to nasze życie o wiele ciekawszym doświadczeniem”.

14 marca 2018 r. w Środowiskowym Domu Samopomocy Nr 2 w Chojnowie, rozpoczęły się cykliczne spotkania społeczności pn. „Ludzie z Pasją”. Nie ma chyba nic smutniejszego niż osoba pozbawiona zainteresowań. Celem spotkań jest poprawa skuteczności działań na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Pomysłodawcy spotkań chcą zainspirować uczestników Domu oraz motywować do rozwijania własnych zainteresowań, a także do pracy nad własnym hobby. Uczestnicy spotykając się z Ludźmi z Pasją, mają możliwość do rozwijania samych siebie, robienia i doświadczania nowych rzeczy. 14 marca br.  podopieczni ŚDS nr 2 w Chojnowie gościli skrzypaczkę – Panią Sylwię Lamek, która  dała piękny koncert. 15 marca gościem był Pan Jarosław Macewicz, wybitnie uzdolniony poeta, który przedstawił kilka swoich wierszy. Uczestnicy Domu bardzo ciepło przyjęli obie zaproszone osoby. Mieli możliwość rozmowy na temat swoich zainteresowań i pasji. Dostali również kilka cennych, motywujących porad.