Informacja dla posiadaczy decyzji z zakresu gospodarki odpadami

tel: 76-72-43-429
            pok. 231, piętro II

Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

Władze powiatu legnickiego włączyły się w akcję obdarowywania najmłodszych pacjentów legnickiego szpitala uszytymi przez wolontariuszy kocykami i wydzierganymi czapeczkami, rękawiczkami i skarpetkami. Akcja pod patronatem Starosty Legnickiego Janiny Mazur i Przewodniczącego Rady Powiatu Legnickiego Aleksandra Kostunia miała swój finał 12 czerwca br. w siedzibie starostwa.

Pięknie uszyte, kolorowe, wykonane ręcznie rożki, kocyki, pieluszki, czapeczki, skarpetki i rękawiczki zostały przygotowane do przekazania dyrektor szpitala Krystynie Barcik. Wszystko to powstało dzięki zaangażowaniu pracowników i podopiecznych jednostek organizacyjnych powiatu działających w sferze pomocy społecznej: Domu Pomocy Społecznej „Prząśnik” w Brenniku, Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu, Środowiskowych Domach Samopomocy nr 1 i nr 2 w Chojnowie. Terapeuci i podopieczni placówek przez kilka tygodni wykonywali je w ramach zajęć terapii prowadzonej w placówkach.

Efekt tych prac oddają słowa Aleksandra Kostunia, przewodniczącego Rady Powiatu Legnickiego: „Nie spodziewałem się, że powstanie coś tak pięknego”. Obecni podczas spotkania dyrektorzy placówek pomocy społecznej nie kryli uśmiechów radości za docenienie pracy, którą wykonali ich pracownicy i terapeuci, aby uszczęśliwić maluszki i ich rodziców. Słowa wdzięczności usłyszeli również od Starosty Legnickiego Janiny Mazur: „Dziękuję w imieniu swoim i członków Zarządu za wielkie zaangażowanie i wkład pracy Państwu dyrektorom placówek, a za Waszym pośrednictwem wszystkim, którzy wykonali te wspaniałości, które trafią do małych pacjentów”.

Pomysł całej akcji wyszedł od Anny Burakowskiej, prezes Fundacji „Zielona Kurka”, która powstanie lokalnej inicjatywy obdarowywania noworodków rzeczami najpotrzebniejszymi w pierwszych chwilach zainicjowała dzięki swojej dwuletniej działalności w ogólnopolskiej akcji ”Tęczowy kocyk”.

Spotkanie władz powiatu z dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy, związane z przekazaniem, robionych od serca, podarków dla noworodków zakończyło się obietnicą, że inicjatywa będzie kontynuowana, jak tylko zapasy pieluszek, zabawek i ubranek się skończą.