tel: 76-72-43-429
            pok. 231, piętro II

Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

Powiat Legnicki w tym roku świętuje swoje 20-lecie. W trosce o pielęgnowanie historii Zarząd Powiatu podjął decyzję o organizacji uroczystości upamiętniającej powstanie Powiatu Legnickiego.
Pragniemy nie tylko podsumować 20 lat Powiatu, ale również uhonorować osoby zaangażowane w rozwój naszej małej Ojczyzny. Chcielibyśmy, aby jubileusz był świętem wszystkich mieszkańców naszego powiatu. Uroczyste obchody zaplanowano na dzień 27 września br.

Przebieg uroczystości 20-lecie Powiatu Legnickiego:

• 10:00 Msza św. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Biskupa Legnickiego Zbigniewa  Kiernikowskiego Katedra p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Legnicy
  • 11:30 Część oficjalna uroczystości - Sala Królewska w Akademii Rycerskiej w Legnicy  (wejście od  ul. Bilsego):
    • wystąpienie okolicznościowe Starosty Legnickiego,
    • „Powiat legnicki w kadrze” -prezentacja filmu promocyjnego,
    • wręczenie medali XX-lecia Powiatu Legnickiego,
    • nadanie sztandaru,
    • wystąpienia okolicznościowe zaproszonych gości,
    • poczęstunek.

W trakcie uroczystości wystąpią zespoły ludowe z powiatu legnickiego:

„Przyjaciółki” z Niedźwiedzic, „Chór Dnia Jednego” z Prochowic, „Kapela  Kunice”, „ Trzy pokolenia” z Miłkowic, „Chór SKORANTA” z Chojnowa

Partnerzy i sponsorzy obchodów 20 lecia Powiatu Legnickiego