Informacja dla posiadaczy decyzji z zakresu gospodarki odpadami Starostwo Powiatowe w dniu 24 grudnia będzie nieczynne

tel: 76-72-43-429
    pok. 231, piętro II
    Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

W dniu wczorajszym, tj. 4 października, z okazji przypadającej w tym roku dwudziestej rocznicy powstania Powiatu Legnickiego długoletnim pracownikom Starostwa Powiatowego w Legnicy
oraz Panu Piotrowi Krawczykowi – prezesowi Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Osób z Upośledzeniem Umysłowym i Ruchowym PERSONA w Legnicy oraz Pani Agacie Mikulskiej – Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miłkowicach wręczono pamiątkowe medale jubileuszowe. W trakcie spotkania uczestnicy obejrzeli film pokazujący dwudziestoletnią historię powiatu i otrzymali albumy pokazujące przyrodę powiatu. Uroczystość umilił występ Zespołu Ludowego „Michalinki” z Konradówki i Piotrowic, który zaprezentowanymi utworami  podkreślił, że społeczność powiatu dba o kulturę  ludową i ją pielęgnuje.

Medale jubileuszowe długoletnim pracownikom wręczali: dr Tadeusz Samborski członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Janina Mazur starosta legnicki, Aleksander Kostuń przewodniczący Rady Powiatu Legnickiego,  Krzysztof Sowiński wicestarosta.

Starosta Janina Mazur oraz przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń podziękowali pracownikom za zaangażowanie i  poświęcenie w pracy, a tym samym  oddanie idei samorządu jako organu działającego na rzecz mieszkańców. Dr Tadeusz Samborski również podkreślił jak ważną rolę pełnią w dzisiejszych czasach samorządy i jak ważna jest kompetencja pracujących w nich ludzi.