Informacja dla posiadaczy decyzji z zakresu gospodarki odpadami

tel: 76-72-43-429
            pok. 231, piętro II

Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

Końcem października podopieczni ŚDS nr 2 w Chojnowie wraz z opiekunami wybrali się na pięciodniową wycieczkę do Trójmiasta. Niektórzy pierwszy raz mieli okazję zwiedzić Gdańsk, Gdynie oraz Sopot, nawet nasze piękne morze! Pierwsze trzy dni wycieczka spędziła w Gdańsku. Miasto zachwyciło swoją piękną architekturą oraz ciekawą historią. Przewodnik oprowadził m.in po Bazylice Mariackiej, Europejskim Centrum Solidarności, Pomniku Obrońców Wybrzeża na Westerplatte, Muzeum II Wojny Światowej oraz Hewelianum. Mimo deszczowej pogody wycieczka skorzystała z przeprawy promem po Motławie, co dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń. Czwarty dzień pobytu nad morzem  przeznaczony był  na zwiedzanie Gdyni oraz Sopotu.

W Gdyni, będącej największym portem jachtowym w kraju uczestnicy mogli podziwiać najsłynniejsze żaglowce, zabytki, statek Dar Pomorza, oraz okręt ORP Błyskawica, który brał udział w walkach II Wojny Światowej, a dziś jest muzeum. Kolejnym punktem zwiedzania było Akwarium Gdyńskie, gdzie uczestnicy mogli zobaczyć  mnóstwo różnych gatunków ryb mieszkających w morzach i oceanach. W Sopocie podopieczni z naszej placówki zobaczyli popularny ,,Krzywy Domek” oraz spacerowali po najdłuższym drewnianym molo w Polsce. To było wspaniałe pięć dni, pełne atrakcji i wypoczynku. Wszyscy wrócili wypoczęci i szczęśliwi. Pozostało wiele wspomnień oraz nadzieja, że za rok znów wszyscy pojadą nad morze.