Informacja dla posiadaczy decyzji z zakresu gospodarki odpadami Starostwo Powiatowe w dniu 24 grudnia będzie nieczynne

tel: 76-72-43-429
    pok. 231, piętro II
    Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

Na podstawie uchwały nr 171/638/2018 z dnia 8 listopad 2018 roku Zarząd Powiatu Legnickiego ogłasza powiatowy konkurs plastyczny dla osób z niepełnosprawnościami pod nazwą: „Mój świat – moja Polska”.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legnicy. Realizatorami: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legnicy, Wydział Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Legnicy oraz Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych.

Konkurs ma umożliwić osobom z niepełnosprawnością z powiatu legnickiego artystyczną wypowiedź wizji postrzegania świata, przekazanych za pomocą różnych technik plastycznych. Celem konkursu jest prezentacja twórczości plastycznej i integracja społeczna osób z niepełnosprawnością. Technika wykonania pracy konkursowej - dowolna. Dopuszczalny format prac o maksymalnych wymiarach pracy 50 cm na 35cm. Prace zostaną ocenione w trzech kategoriach wiekowych: do 12 lat, od 13 do 18 lat, powyżej 18 lat.

Termin składania prac plastycznych upływa z dniem 6 grudnia 2018 r. Prace należy składać do siedziby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Legnicy, ul. Plac Słowiański 1, 59-220 Legnica. W przypadku przesłania prac drogą pocztową o terminie decyduje data wpływu. Ogłoszenie wyników nastąpi do dnia 14 grudnia 2018 roku. Organizacja wernisażu prac plastycznych i rozdanie nagród laureatom nastąpi w styczniu 2019 roku.

Osoba odpowiedzialna za organizację konkursu plastycznego:

Agnieszka Redyk

Tel. 76/ 72 43 515

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie