tel: 76-72-43-429
    pok. 231, piętro II
    Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

Pierwsze miesiące roku to doskonała okazja do podsumowań dokonań, które udało się zrealizować w poprzednim roku. W sobotę 16 lutego br. w świetlicy wiejskiej w Pątnowie Legnickim spotkali się samorządowcy, przedstawiciele klubów i szkół z powiatu legnickiego biorących udział w Powiatowych Igrzyskach Ludowych Zespołów Sportowych i Mieszkańców Wsi w 2018 roku. Zmagania sportowców w ramach Powiatowych Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi organizowane są od 2006 r, głównie dzięki finansowemu wsparciu powiatu legnickiego.

W ramach Powiatowych Igrzysk prowadzone jest współzawodnictwo sportowe szkół podstawowych, klubów LZS i samorządów. W ubiegłorocznej edycji starowało ok. 1000 uczestników: ze szkół podstawowych oraz klubów LZS z terenu powiatu legnickiego. Na Powiatowe Igrzyska LZS i Mieszkańców Wsi składały się:

- Mistrzostwa Powiatu Legnickiego w szachach i warcabach,

- Powiatowy turniej w tenisie stołowym dla młodzieży szkolnej

- Powiatowy turniej w Piłce Siatkowej kobiet i mężczyzn

- Wiosenne Biegi Przełajowe

- Halowy turniej piłki nożnej dziewcząt do lat 16

- Halowy turniej piłki nożnej chłopców do lat 13 i do lat 15

- Turniej piłki nożnej chłopców do lat 13 „ORLIK 2018”

- Turniej piłki nożnej chłopców do lat 15 „Piłkarska Kadra Czeka”

Triumfatorami igrzysk wśród szkół podstawowych zostały: Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Prochowicach 155 (pkt.) Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Bieniowicach (149 pkt), Szkoła Podstawowa w Spalonej (142 pkt).

W klasyfikacji klubów LZS miejsca na podium zajęły kolejno:LZS CZARNI Rokitki (108,0 pkt), LZS MEWA Goliszów (60,0 pkt), LZS ZRYW Stary Łom (30,0 pkt).

W zmaganiach samorządów triumfowała Gmina Chojnów (258pkt), która wyprzedziła kolejno Gminę Kunice (252pkt) oraz Gminę Miejsko-Wiejską Prochowice (142 pkt).

Puchary i wyróżnienia wręczyli: Poseł na Sejm RP Elżbieta Stępień, Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, Przewodnicząca Powiatowego Zrzeszenia „LZS” w Legnicy Stanisława Pakos, dr Tadeusz Samborski Prezes Stowarzyszenia Kulturalnego „Krajobrazy” w Legnicy.