Ograniczenia używania motorowych jednostek pływających na Jeziorze Kunickim

Ograniczenia używania motorowych jednostek pływających na Jeziorze Kunickim

UCHWAŁA NR XXXV/199/2018RADY POWIATU LEGNICKIEGO z dnia 17 maja 2018 r. w sprawie zakazu i ograniczenia używania motorowych jednostek pływających na Jeziorze Kunickim (WDU_D/2018/2705) wprowadza:

§1. Zakazuje się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w okresie od 1 października do 30 kwietnia roku następnego.
    §2. 1. Zakazuje się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w godzinach od 1900 do 900 dnia następnego w okresie od 1 maja do 30 września z zastrzeżeniem ust. 2 i 3.

2. Dopuszcza się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym, w odległości większej niż 100m od linii brzegowej jeziora.
    3. Dopuszcza się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w odległości mniejszej niż 100m od linii brzegowej jeziora – podczas cumowania, wodowania i przemieszczania się z prędkością manewrową do 5km/h.

tel: 76-72-43-429
    pok. 231, piętro II
    Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

W minioną sobotę 23 lutego  br., hala Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie gościła szachowych zawodników na odbywającym się pod Honorowym Patronatem Starosty Legnickiego Adama Babuśki VIII Otwartym Turnieju Szachowym o Puchar Polskiej Miedzi. W tym roku turniej przyciągnął rekordową liczbę 129 uczestników, w tym 55 juniorów. Organizatorów ucieszyła  tak duża liczba zawodników, w tym tych najmłodszych. Nie zawiedli też zawodnicy z Ukrainy, Białorusi, Rumunii. Co roku do Powiatowego Zespołu Szkół przybywa coraz więcej chętnych do stanięcia w szranki na polach szachowych. Widać, że chojnowskie potyczki znajdują uznanie wśród najlepszych. Szachy, nazywane królewską grą, to wymagająca dyscyplina. Promuje szlachetne wzorce rywalizacji sportowej, uczy wewnętrznej dyscypliny i logicznego myślenia. Tegoroczne zmagania zaczęły się o godz. 10.00. Szachowe potyczki mogli podziwiać uczestnicy i obserwatorzy zawodów – rodzice, opiekunowie, przyjaciele... A emocji naprawdę nie brakowało. Promotorem i fundatorem trofeów VIII Otwartego Turnieju Szachowego w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie jest Fundacja Polska Miedź. Atutem imprezy zwyczajowo jest przygotowany dla wszystkich poczęstunek. Uczniowie klas technicznych PZS pod kierunkiem swoich opiekunek i w tym roku zadbali o smaczne menu w turniejowym bufecie. Nie zabrakło podziękowań dla sponsorów i partnerów, dzięki którym zawodnicy mogą walczyć o cenne nagrody. Podziękowania dla powiatu z rąk dyrektora Mariusza Kowalczyka odebrał Grzegorz Gapski Członek Zarządu Powiatu.

Oto wyniki VIII Turnieju Szachowego w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie JUNIORZY: I miejsce – nagroda: 300 zł. i puchar – Piotr Kejna II miejsce – nagroda: 200 zł. i puchar – Krzysztof Łukasiewicz III miejsce - nagroda: 100 zł. i puchar – Mateusz Górkiewicz NAJLEPSZA ZAWODNICZKA I miejsce – nagroda: 300 zł. i puchar – Anna Karykowska II miejsce – nagroda: 200 zł. – Anna Łukasiewicz III miejsce- nagroda: 100 zł. – Radosława Lascar KLASYFIKACJA ZWYCIĘZCÓW VIII miejsce – nagroda: 100 zł. – Filip Cukrowski VII miejsce- nagroda: 150 zł. – Kacper Grela VI miejsce - nagroda: 200 zł. – Piotr Jagodziński V miejsce - nagroda: 300 zł. – Vladimir Siergiejew IV miejsce - nagroda: 400 zł. – Łukasz Cyborowski III miejsce – nagroda: 500 zł. i puchar – Piotr Sabuk II miejsce - nagroda: 600 zł. i puchar – Karol Kucza I miejsce - nagroda: 700 zł. i puchar – Paweł Kowalczyk Zawodnicy z rankingiem ELO poniżej 2100: I miejsce – nagroda: 200 zł. – Maciej Adamczewski II miejsce - nagroda: 100 zł. – Marcin Pilzak

Zawodnicy z rankingiem ELO poniżej 1800: I miejsce - nagroda: 150 zł. – Wojciech Jakubowski, II miejsce - nagroda: 100 zł. – Eugeniusz Małacki. Nagrodę dla najmłodszej zawodniczki turnieju, ufundowaną przez nauczyciela PZS, Krzysztofa Kuśtala, otrzymał Gabriel Barcel. Nagrodę dla najmłodszego zawodnika turnieju, ufundowaną przez Michała Huzarskiego otrzymał Karol Janek. Pan Jan Zatylny, najstarszy uczestnik turnieju, otrzymał nagrodę ufundowaną przez księdza Marka Osmulskiego. Nagrodę dla najlepszego zawodnika reprezentującego PZS otrzymała Patrycja Rataj z klasy II TŻ. Nagrodę zdobył również Patryk Orzłowski w kategorii najlepszy chojnowianin, a Radosław Radwański okazał się najlepszym chojnowianinem w kategorii juniorów. Wśród wszystkich uczestników zawodów rozlosowano trzy dodatkowe nagrody rzeczowe, które ufundował Starosta Legnicki Adam Babuśka. Organizatorzy VIII Turnieju Szachowego o Puchar Polskiej Miedzi w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie dziękują wszystkim zaangażowanym w organizację tegorocznej imprezy i zapraszają za rok.

Źródło www.pzs-chojnow.pl