Starostwo Powiatowe w dniu 2 maja będzie nieczynne Informacja dla posiadaczy decyzji z zakresu gospodarki odpadami

tel: 76-72-43-429
    pok. 231, piętro II
    Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

15 marca br. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy już po raz XIV odbył się konkurs „Znam powiat legnicki jak swój dom”. Organizatorem  jest Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Legnicy. Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Legnicki Adam Babuśka.

W kategorii szkoły podstawowe na podium miejsca wywalczyły drużyny:

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie,

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 5 w Legnicy,

III miejsce Szkoła Podstawowa w Miłkowicach.

W kategorii gimnazjów I miejsce zajęło Gimnazjum TWP w Legnicy, II miejsce Gimnazjum w Miłkowicach.

W kategorii szkoły średnie na podium miejsca wywalczyły drużyny:

I miejsce II Liceum Ogólnokształcące w Legnicy im. Stanisława Wyspiańskiego,

II miejsce IV Liceum Ogólnokształcące w Legnicy,

III miejsce I Liceum Ogólnokształcące w Legnicy im. Tadeusza Kościuszki.

W zmaganiach wzięło udział łącznie 17 drużyn z czego z terenu powiatu legnickiego drużyny ze szkół: Szkoły Podstawowej w Miłkowicach, Szkoły Podstawowej w Wągrodnie, Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie, Gimnazjum w Miłkowicach.

Nagrody zwycięzcom wręczyła Wicestarosta Janina Mazur oraz Prorektor ds. Dydaktyki i Studentów dr Helena Babiuch.