Starostwo Powiatowe będzie pracować krócej Ostrzeżenie meteorologiczne: UPAŁ - stopień: 2/3

tel: 76-72-43-429
    pok. 231, piętro II
    Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

Za nami VII edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego Deng dEng pod Patronatem Honorowym Starosty Legnickiego Adama Babuśki. Konkurs adresowany był do uczniów Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie, klas 7-8 szkoły podstawowej i 3 klas gimnazjum. Ogólnie udział wzięło 61 uczestników z powiatu legnickiego i bolesławieckiego, min. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej i Szkoła Podstawowa nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie, Szkoła Podstawowa w Gromadce oraz Szkoła Podstawowa w Starym Łomie, Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II  i nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie oraz Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie. Nagrody w konkursie zostały ufundowane ze środków budżetowych powiatu legnickiego oraz przez Powiatowy Zespół Szkół, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Witelona w Legnicy oraz wydawnictwa Pearson, Oxford i LektorKlett.

Przed ogłoszeniem wyników konkursu uczniowie mieli okazję wziąć udział w prezentacjach językowych przygotowanych przez studentów Koła Naukowego Języka Biznesu i Koła Naukowego Młodych Filologów ,,Renesans” - studenckich kół naukowych działających na Wydziale Nauk Społecznych i Humanistycznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy oraz konsultanta wydawnictwa Oxford University Press. Studenci wraz z opiekunem KN Języka Biznesu - mgr Joanną Czarnecką zaprezentowali kierunek Filologia, a także omówili działalność pozadydaktyczną w kołach naukowych. Studenci z Koła Naukowego Języka Biznesu wygłosili prezentację pt. „ Building brand equity. Mercedes-Benz: successful brand positioning strategy”. [Budowanie wartości marki. Skuteczna strategia pozycjonowania marki na przykładzie Mercedes-Benz]. Ponadto, w ramach prezentacji prelegenci omówili rolę tłumacza biznesowego, m.in. uczestnictwo w negocjacjach pomiędzy polskimi a zagranicznymi przedsiębiorcami, tłumaczenie podczas konferencji, szkoleń, asystowanie podczas podróży służbowych, wyjaśnili także specyfikę kultury i etykiety w biznesie.

Uroczystość ogłoszenia wyników swoją obecnością zaszczycił Starosta Legnicki Adam Babuśka. Nagrody wręczane były w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe/gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne.

Laureaci otrzymali z rąk Starosty, Dyrektora PZS Mariusza Kowalczyka oraz opiekuna KN Pani Joanny Czarneckiej wraz z prezes KN Języka Biznesu Panią Katarzyną Zerką i wiceprezesem Panem Mateuszem Poliszczukiem nagrody rzeczowe.

Laureatami zostali:

Język angielski: Szkoły podstawowe i gimnazja:

I miejsce: Mikołaj Wołoszyn - Szkoła Podstawowa nr 4 im. Janusza Korczaka
II miejsce: Szymon Krysa - Szkoła Podstawowa w Gromadce
III miejsce: Aleksandra Cawrycz - Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika

Szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce: Daniel Sadowski - IV TE
II miejsce: Filip Górnicki - I LO
III miejsce: Paweł Nitecki - I LO

Wyróżnienie: Jakub Wołoszyn - III LO

Język niemiecki: Szkoły podstawowe i gimnazja:

I miejsce: Maja Marysiewicz - Szkoła Podstawowa nr 4 im. Janusza Korczaka